Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7305
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyczyn na 82. urodziny: Skok ze spadochronem

Wtorek, 5 sierpnia 2014, 8:02
Aktualizacja: Środa, 6 sierpnia 2014, 7:56
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wyczyn na 82. urodziny: Skok ze spadochronem
Fot. Jerzy Myrna
Bolesława Jońca z Jeleniej Góry uczciła swoje 82. urodziny skokiem ze spadochronem z wysokości czterech tysięcy metrów. To był jej drugi skok życia.

- Tym skokiem zwieńczyłam swoją życiową pasję - lotnictwo, z którym zetknęłam się w 1950 r. w kole Ligi Lotniczej w Jeleniej Górze – opowiada Bolesława Jońca. – Zostałam wtedy skierowana na kurs szybowcowy do Żeńskiej Szkoły Szybowcowej w Lęborku.

Swój pierwszy skok przy dużym wsparciu córki Joanny - Bolesława Jońca wykonała 1 sierpnia 2012 r. Jej pierwszy samodzielny skok ze spadochronem miał miejsce dwa lata temu z okazji 80. urodzin.

- Gdy leciałam w dół, czułam się cudownie lekka, szczęśliwa… Jak nigdy w życiu – relacjonuje swój wyczyn ze spadochronem Bolesława Jońca.

Lotnictwo stało się jej pasją. Ukończyła kurs akrobacji podstawowej i pilotażu według przyrządów. Były samodzielne loty na szybowcach. I jako pierwsza kobieta na Dolnym Śląsku zdobyła Srebrną Odznakę Szybowcową.

Jest wdową. Po 56. latach małżeństwa zmarł nagle jej mąż Ryszard. Córka wyjechała do Bawarii, gdzie założyła rodzinę.

Bolesława Jońca zaangażowana jest w pracę w kilku organizacjach lotniczych: Aeroklubach Jeleniogórskim i Wrocławskim. Udziela się również w Klubach Seniorów Lotnictwa. Jest aktywnym członkiem Klubu Lotników “Loteczka” we Wrocławiu, a także słuchaczem Dolnośląskiej Akademii Lotniczej we Wrocławiu. Odebrała wiele odznaczeń, nagród, wyróżnień i dyplomów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group