Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11305
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dąbrowica: Wyczekiwany remont drogi

Niedziela, 22 sierpnia 2021, 9:31
Autor: WAC
Dąbrowica: Wyczekiwany remont drogi
Fot. UM Mysłakowice
Lada dzień ruszy przebudowa w Dąbrowicy - jednej z najbardziej zniszczonych dróg na ternie gminy Mysłakowice. Kilka dni temu w magistracie w Mysłakowicach odbyło się podpisanie umowy pomiędzy wójtem gminy Michałem Ormanem, a przedstawicielami wykonawcy inwestycji czyli konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Przedsiębiorstwo Usługowo - Produkcyjne i Handlowe COM - D z Jawora.

Przebudowa drogi w Dąbrowicy zostanie przeprowadzona w ciągu najbliższych pięciu miesięcy. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dotacji z rządowego funduszu wsparcia dla gmin górskich dotkniętych skutkami pandemii. Ponad 1,4 kilometrowy odcinek drogi zyska nową nawierzchnię. Plany remontu przewidują też utwardzenie poboczy oraz zjazdów z drogi na prywatne posesje, wzmocnienie murów oporowych oraz renowację znajdującego się w ciągu drogi obiektu mostowego.

Bardzo się cieszę, że ta bardzo zniszczona droga doczeka się remontu – mówi sołtys Dąbrowicy Katarzyna Miller. - Z tego co mówią mieszkańcy, to była ona robiona w latach 50. Dziury miejscami sięgały do połowy łydki. Zimą tworzyły się miejscami lodowe naloty, które po zgłoszeniu u gminie były rozbijane łomami. Dlatego z niecierpliwością czekamy kiedy wykonawca rozpocznie prace.

Twoja reakcja na artykuł?

23
61%
Cieszy
3
8%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
9
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
821
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group