Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3832
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wycięto drzewa przy ul. Łomnickiej

Sobota, 28 marca 2015, 8:11
Aktualizacja: Niedziela, 29 marca 2015, 9:02
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wycięto drzewa przy ul. Łomnickiej
Fot. Angela
Zakończono wycinkę przydrożnych drzew przy ul. Łomnickiej w Jeleniej Górze. To pierwszy z elementów modernizacji tej ulicy, która rozpocznie się tuż po rozstrzygnięciu przetargu. Oferty już otwarto. Teraz komisja sprawdza ich zgodność z wymogami formalnymi. Na to zadanie Jelenia Góra otrzymała dofinansowanie unijne, dlatego remont ulicy musi zakończyć się w tym roku.

W sumie „pod piłę” poszło 67 drzew rosnących przy ul. Łomnickiej. Większość była stara i schorowana. Pozostałe rosły za blisko jezdni i stanowiły zagrożenie dla kierowców, a jednocześnie zajmowały miejsce zaplanowane na nowy chodnik. Wycięte drzewa wykonawca – firma Kostello z Jeleniej Góry – zastąpi nowymi w miejscach wskazanych przez Urząd Miejski w Jeleniej Górze. Na to firma ma czas do końca maja br.

Tymczasem trwają prace komisji przetargowej nad wyborem wykonawcy przebudowy pierwszej części ul. Łomnickiej, czyli odcinka od ul. Wincentego Pola do przejazdu kolejowego.
W ramach prac powstanie nowa nawierzchnia, kanalizacja deszczowa, oświetlenie oraz chodniki dla pieszych i ścieżka dla cyklistów.

Miasto otrzymało na te inwestycje ponad 5 mln 800 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli około 85 procent wartości inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group