Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4170
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyciek odpadów chemicznych przy Spółdzielczej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 grudnia 2015, 12:16
Aktualizacja: 12:22
Autor: SM/ Angela
Fot. SM
W nocy ( 01/02.12) w jednej z firm przy ulicy Spółdzielczej w Jeleniej Górze nastąpił wyciek substancji chemicznej do kanalizacji burzowej. Funkcjonariusze Straży Miejskiej ustalili, że biała ciecz wpływała do kolektora ściekowego, a następnie płynąc rowami i przepustami ponad kilometr, wpływała do rzeki Kamienna.

Zgłoszenie o wycieku dotarło do dyżurnego Straży Miejskiej w Jeleniej Górze wczoraj (2.12) około godz. 7.00.

Na miejscu wskazanym przez zgłaszającego strażnicy miejscy potwierdzili zaistniałą sytuację i ustalili, że zanieczyszczenie pochodzi z firmy Zorka, w której przewróciła się beczka z farbą – zdaniem pracowników – rozpuszczalną w wodzie.

- Na miejsce zostali wezwani inspektorzy ochrony środowiska, którzy pobrali próbki cieczy do analizy. Inspektorzy udali się również do firmy, z której pochodził wyciek i tam prowadzili dalsze czynności – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Strażnicy miejscy udali się w godzinach wieczornych na ponowną kontrolę. Kolektorem ściekowym i rowami płynęła już czysta woda – dodaje A. Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~TR 3-12-2015 12:39
Nie z farbą, a z popłuczynami które faktycznie są rozpuszczalne w wodzie. Druga sprawa, że żadna beczka się nie przewróciła, a pracownik firmy która odbiera te odpady przelała pojemność cysterny co skutkowało wyciekiem do ka...lizacji burzowej. tytułem sprostowania.
~jórek wjurek 3-12-2015 16:30
Można się spierać co,kto, kiedy i po co wylał.Jedno jest w tym tragiczne.Cytuję:"Strażnicy miejscy udali się w godzinach wieczornych na ponowną kontrolę.Kolektorem ściekowym i rowami płynęła już czysta woda".To straszne.W czasach,kiedy wszyscy wkoło lamentują i płaczą,że mamy deficyt wody,że brak opadów,że susza,TAKIM ROWEM ŚCIEKOWYM wesoło chlupiąc płynie se CZYSTA WODA.Co pokontrolnie stwierdziły naczelne organa prezydenta jaśnie pana - Straż i Inspektory.No to ja się pytam:Czy miejsce CZYSTEJ WODY nie jest czasem w przedszkolach i żłobkach,w szpitalach, sanatoriach i innych takich?Tylko w rowach?I w dodatku w kolektorach?Ja tu nie wspomnę o naszych kranach powszednich,które do CZYSTEJ WODY aż piszczą i gromko trzeszczy im w uszczelkach.Jak też cała wysuszona na WJUR,ogłupiała ludność.
~qw 4-12-2015 11:43
No to bedzie mandat dla zorki a nam zabiorą premie hehe
~dalej 4-12-2015 20:51
Po co nam SANEPID? wystarczy SM już orzekają o czystości wody.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group