Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5195
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LUBOMIERZ: Wybory w Lubomierzu – trwa cisza wyborcza

Sobota, 23 sierpnia 2008, 9:03
Aktualizacja: 14:44
Autor: Mar
LUBOMIERZ: Wybory w Lubomierzu – trwa cisza wyborcza
Fot. Mar
Tydzień temu w najmniejszym miasteczku na Dolnym Śląsku było wesoło i filmowo, jutro, w niedzielę, szykuje się wydarzenie o wiele poważniejsze, wybory na stanowisko burmistrza. Startuje czterech kandydatów.

Przypomnijmy, że 11 maja w referendum mieszkańcy gminy odwołali burmistrza Wiesława Bobrowskiego. Potem ponad dwa tygodnie trwało powoływanie osoby pełniącej funkcję burmistrza, czyli po ludzku komisarza, na trzy miesiące. Został nim radny powiatowy, Wiesław Ziółkowski, emerytowany nauczyciel W-F-u.

Pozostali kandydaci to: Alicja Sławińska, dyrektor gimnazjum w Lubomierzu, Marek Misiewicz, nauczyciel i były dyrektor gimnazjum oraz Leszek Rak, radny, pracujący jako zaopatrzeniowiec.

Jak widać, stan nauczycielski to w gminie kuźnia kadr lokalnych polityków, gdyż i odwołany burmistrz, był kiedyś dyrektorem szkoły podstawowej w Pławnej.

Miasteczko targane jest konfliktami. Do sądu trafiło kilka spraw w trybie wyborczym. Wiele jest anonimów i gadzinówek, w których szkalowani są poszczególni pretendenci do fotela w ratuszu.

Przed zwycięzcą wyścigu do burmistrzowskiego stołka stoją nie lada wyzwania. Przez wiele miesięcy, zamieszania w gminie nikt nie pilnował egzekucji czynszów. Gmina będzie musiała też poradzić sobie z przejęciem odpowiedzialności za Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, który przejęła od powiatu lwóweckiego, a który będzie finansowany przez powiat jedynie do końca roku.

Lokale wyborcze w Lubomierzu będą otwarte w niedzielę od godz. 6.00 do 20.00. Wstępne wyniki wyborów powinny być znane już godzinę później.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group