Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4916
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Wtorek, 14 maja 2019, 13:28
Aktualizacja: Środa, 15 maja 2019, 13:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wybory coraz bliżej. PiS apeluje
Fot. Przemek Kaczałko
Wchodzimy w ostatnią prostą kampanii wyborczej i PiS rozpoczyna ogólnopolską akcję pod hasłem "Obroń swoje prawa". Chcemy, żeby Polacy poszli na wybory i bronili swoich praw w kilku obszarach – mówił na wstępie konferencji prasowej Krzysztof Mróz, senator RP.

Prawo do polskiego złotego - nie dla euro;

Jeżeli wygra Koalicja Europejska, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Polsce zostanie wprowadzone "euro", a to niechybnie wiąże się z dość dużymi podwyżkami cen w Polsce - mówił senator.

Prawo do decydowania o wychowaniu dzieci:

PiS zdecydowanie mówi, że to rodzice mają mieć wpływ na wychowanie dzieci - sprzeciwiamy się kartom LGBT, które niektóre samorządy podpisują. Sprzeciwiamy się adopcji dzieci przez homoseksualistów - kontynuował K. Mróz.

Programy 500 plus, 300 plus, 13. emerytura i niższy wiek emerytalny:

Jeżeli przegramy te wybory, to będzie pokusa do zabrania tych zdobyczy społecznych, socjalnych, które Prawo i Sprawiedliwość uchwaliło - argumentował Krzysztof Mróz.

Prawo do bezpieczeństwa:

Jest coraz większa presja migracyjna. Stanowisko PiS jest bardzo jasne - nie godzimy się na przyjęcie imigrantów - mówił senator.

Prawo do kupowania towarów tej samej jakości, co w innych krajach UE:

Wystarczy pojechać kilkadziesiąt kilometrów i widzimy różnicę w przysłowiowej chemii. Niestety, część europosłów Platformy Obywatelskiej głosowała przeciwko dyrektywie w tej sprawie w Parlamencie Europejskim - wymieniał polityk PiS.

Prawo do szacunku i poszanowania wyznawanych wartości:

Dzisiaj mamy wojnę cywilizacyjną i mamy prawo do tego, aby nikt nam nie narzucał skrajnie liberalnych i skrajnie lewicowych trendów, które funkcjonują gdzieś w Europie - dodał K. Mróz.

Jak tłumaczył senator, część spraw wymienionych powyżej to kwestia prawa krajowego, natomiast jeżeli Polska nie uzyska odpowiednio wysokich środków europejskich na programy infrastrukturalne, to zabraknie pieniędzy na sprawy krajowe.

Walczymy o budżet. Pierwsza propozycja przedstawiona przez Komisję Europejską jest wysoce niesatysfakcjonująca. Pamiętajmy kto przedstawił ten projekt - w Komisji Europejskiej przedstawicielką Polski jest Elżbieta Bieńkowska. Oczywiście uchwalenie budżetu to proces wieloetapowy, ale była wicepremier w poprzednim rządzie tak marnie się spisała, że mamy niekorzystną propozycję budżetową i rząd podejmuje działania, aby to ulepszyć - powiedział senator.

Obecny na konferencji Ireneusz Łojek apelował przede wszystkim, aby pójść na wybory, gdyż są one bardzo ważne.

Biorąc pod uwagę przesunięcia sympatii politycznych w całej Europie można zakładać, że dotychczasowi dominanci na scenie europejskiej dużo stracą, albo w ogóle nie będą mogli współrządzić w Unii Europejskiej. To jest szansa, aby EU zajęła się tymi obszarami, dla których została powołana - nie próbowała tworzyć superpaństwa, narzucać ideologię, lecz zajęła się gospodarką, rozwojem - dodał I. Łojek.

Twoja reakcja na artykuł?

39
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
4
4%
Smuci
24
21%
Złości
45
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (113)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group