Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 15120
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybierz się na poszukiwanie skarbów Jeleniej Góry

Czwartek, 23 maja 2013, 9:01
Aktualizacja: 9:11
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wybierz się na poszukiwanie skarbów Jeleniej Góry
Fot. Archiwum
– Z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Bociana zapraszamy wszystkich jeleniogórzan na poszukiwanie skarbów – zachęcają organizatorzy niezwykłej wyprawy zaplanowanej na 1.czerwca br. Gdzie będą wędrować i czego będą szukać? To póki co tajemnica. Pewne jest jednak to, że warto się przyłączyć!

Uczestnicy wyprawy pod hasłem “Wielkie Nawoływanie Bociana” spotykają się 1. czerwca o godzinie 14.00 na ogródku McDonald'sa przy al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze. Poszukiwacze zostaną podzieleni na kilkuosobowe ekipy. W każdej z nich będzie osoba, która będzie miała GPS-a.

- Proponujemy zabawę, która polega na poszukiwaniu “skarbów” ukrytych w terenie – wyjaśnia Marcin Roszak, pomysłodawca wyprawy, jeleniogórzanin, zawodowo informatyk, a prywatnie pasjonat gry geocaching.- Przy poszukiwaniach przydatny będzie odbiornik GPS, aczkolwiek nie jest on niezbędny. Długość trasy to około 10 km.
Cały spacer z poszukiwaniami zajmie około cztery godziny. W połowie trasy zatrzymamy się na Perle Zachodu – uchyla rąbka tajemnicy Marcin Roszak.

Organizatorzy akcji proszą wszystkich, którzy planują pojawić się na „Wielkim Nawoływaniu Bociana” o rejestrację i odnotowanie chęci wzięcia udziału na stronie http://www.skarbywkotlinie.pl.

- Pomoże to nam lepiej zorganizować poszukiwania i przygotować drobne upominki dla uczestników – mówi Marcin Roszak. – Do zabawy może włączyć się każdy. Warto zabrać ze sobą dobry humor, dzieci, dziadków, kiełbaski na ognisko, odbiornik GPS (może być telefon z nawigacją i oprogramowaniem trekingowym np. trekbuddy) albo kolegę, który ma i umie obsługiwać takie cuda – dodaje organizator.

Marcin Roszak przekonuje, że takie zabawy to świetna przygoda, ale i niezwykła promocja regionu.

- Podczas poszukiwania ukrytych skarbów zwiedza się przede wszystkim miejsca nieznane – mówi. – Mamy piękne okolice, ale niestety promocja Jeleniej Góry pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Mam nadzieję, że Urząd Miasta wesprze działania pasjonatów i zaangażuje się w umieszczanie takich skrzynek ze „skarbami” w budynkach miejskich instytucji. Na to potrzebne są pozwolenia i sami jako pasjonaci zrobić tego nie możemy – dodaje Marcin Roszak.

Więcej informacji na temat wyprawy i samej zabawy można znaleźć na http://www.skarbywkotlinie.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
943
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group