Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wy nam zameczek, my wam – akademik

Poniedziałek, 26 września 2011, 8:43
Aktualizacja: 8:51
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Wy nam zameczek, my wam – akademik
Fot. MT
Przeprowadzka Osiedlowego Domu Kultury do byłej rezydencji Erfurta na Zabobrzu coraz bliżej. Dokonały się ostatnie formalności, które ją umożliwią.

Po kilku miesiącach starań Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraził zgodę formalną na zamianę obiektów będących własnością Miasta i Politechniki Wrocławskiej. Chodzi o akademik przy ul. Piłsudskiego, który jest użytkowany przez Politechnikę, a stanowi własność miasta, i tak zwany zameczek na Zabobrzu, który należy do Politechniki, a władze Jeleniej Góry chcą tam przenieść zabobrzański Osiedlowy Dom Kultury.

– To formalny akt – powiedziała Zofia Czernow, zastępca prezydenta miasta – ale z punktu widzenia prawa niezbędny, byśmy mogli ponosić wydatki na jego zabezpieczenie, utrzymanie i modernizację. Sprawa adaptacji zameczku na siedzibę ODK była z punktu widzenia miasta przesądzona jeszcze przed wakacjami, zgodnie z wolą rektora Politechniki Wrocławskiej.
Niemniej możliwość finansowania tam działań remontowych otwiera się dopiero wtedy, kiedy miasto ma tytuł prawny do wydatkowania pieniędzy na ten obiekt – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jednak nie wiadomo, kiedy nastąpi przeprowadzka ODK z obskurnego blaszaka przy ulicy Komedy-Trzcińskiego. Wnętrza nowej siedziby muszą wcześniej zostać wyremontowane i przystosowane do potrzeb placówki. To samo czeka również przyległy do willi park, który ma być otwarty jako miejsce różnych wydarzeń plenerowych.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group