Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 3402
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wtorki z „Klapsem”, lutowy repertuar DKF–u

Wtorek, 25 stycznia 2011, 13:50
Aktualizacja: 13:50
Autor: Agrafka
Film Andrzeja Wajdy pt. „Piłat i inni” prezentowany przez Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” można obejrzeć dziś o 16.00 w Książnicy Karkonoskiej w ramach cyklu „Alfabet kina”, propozycji DKF.

Ciąg dalszy „Alfabetu kina” - w lutym. Jak poinformował Waldemar Wilk, szef Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”, 1 lutego można obejrzeć komedię „Te wspaniałe zwierzęta spod zwrotnika Koziorożca” w reżyserii Jamie Uysa z RPA, wyprodukowany w 1974 roku. Film ten jest nie tylko komedią, ale również filmem dokumentalnym. Fotografując życie na namibijskiej pustyni reżyser dokonał niesamowitej sztuki ukazując, że natura potrafi być śmieszna, wystarczy się jej tylko uważnie przyjrzeć.

8 lutego prezentowany będzie komiks na ekranie, czyli „Conan Barbarzyńca” w reżyserii Johna Milliusa USA z 1982 roku. Ekranizując powieści Roberta K. Howarda o mocarnym Conanie z Cymmerii scenarzysta Olivier Stone i reżyser John Millius musieli znaleźć aktora, który byłby wiarygodny, a jednocześnie potrafił wpisać się w komiksową konwencję. Znaleźli Arnolda Schwarzeneggera, dla którego Conan był furtką do światowej sławy. Znaleźli też klucz do przeniesienia na ekran filozofii Howarda. W obsadzie także Max von Sydow jako król Oric; znakomita muzyka Basila Poledourisa.

15 lutego odbędzie się projekcja filmu kostiumowego „Trzy wieki” w reżyserii Bustera Keaton’a i Edwarda F. Cline’a USA z 1923 roku. Keaton realizując swoją opowieść o miłości utrudnił sobie zadanie, umieszczając akcję w czasach prehistorycznych, starożytnym Rzymie i we współczesności. Kostiumy, scenografia i rekwizyty są cały czas podporządkowane narracji, a nie mają służyć olśnieniu widza.

Ostatni film z serii Alfabetu Kina w nadchodzącym miesiącu zaprezentowany zostanie 22 lutego. Będzie to amerykański kryminał „Bullitt” z 1968 roku, którego reżyserem jest Peter Yates. W filmie Steve McQueen w swej najlepszej roli rozwikłuje sprawę śmierci świadka koronnego. Do legendy przeszła sekwencja pościgu samochodowego na ulicach San Francisco, ale i bez tego byłby to wielki film, mówiący prawdę o zmieniającej się Ameryce.
Filmy prezentowane są w każdy wtorek o 16.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej. Bilet na każdy seans kosztuje 10 złotych, a karnet na wszystkie – 29 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group