Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5756
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wstyd przy świątyni

Środa, 7 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wstyd przy świątyni
Fot. Jelonka.com
Patrol strażników miejskich nawet nie zareagował, kiedy na teren przy kościele garnizonowym weszła kobieta z psem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie widniejący na jednej z bram zakaz wprowadzania czworonogów.

Jak mówią ludzie przechodzący przez teren dawnego cmentarza ewangelickiego, dziś uważanego za park, posiadacze psów nic sobie z zakazu nie robią.
– Olbrzymie rotwailery i inne brytany hasają po trawnikach bez smyczy i kagańca – usłyszeliśmy. Brudzą i szczekają. Nie podoba się to mieszkańcom, którzy odpoczywają na ustawionych w parku ławkach.

– Często przychodzę tu z wnuczką na spacer. Boję się, że takie zwierzę pogryzie nie tylko mnie, ale i dziecko – mówi pani Danuta z okolicznych kamienic. Niezbyt przychylnym okiem patrzy także na młodzież, która – gdy jest ciepło – spożywa piwo w sąsiedztwie zabytkowych grobowców.

Strażnicy miejscy teren patrolują często, ale zwracają głównie uwagę na biesiadującą młodzież oraz narkomanów, którzy urządzili sobie meliny. – Jeśli pies jest na smyczy i w kagańcu, to trudno zabronić ludziom przeprowadzenia zwierzęcia – argumentują.

Co zatem zrobić z tabliczką, która zakazuje wyprowadzania czworonogów? O jej zdjęciu nikt jeszcze nie pomyślał.
Samorządowcy za to od lat myślą o monitoringu tego miejsca, które uważane jest za jedno z najbardziej niebezpiecznych w Jeleniej Górze.
Parafia garnizonowa twierdzi, że to nie jest jej teren, tylko miasta. Z kolei Jeleniej Góry nie stać na razie na instalację kamer, które podglądałyby i nagrywały chuliganów, narkomanów i beztroskich właścicieli psów.

Ci wszyscy sprawiają, że miejsce, które powinno być jedną z większych turystycznych atrakcji, jest terenem, którego raczej jeleniogórzanie powinni się wstydzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
298
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group