Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wstrząs mózgu po hamowaniu autobusu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 stycznia 2008, 14:33
Aktualizacja: 14:34
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Poważnego urazu głowy doznała pasażerka autobusu MZK, która – wskutek nagłego hamowania pojazdu – feralnie upadła na jego podłogę

Do przykrego zdarzenia doszło w czwartek w autobusie linii 23 za zajezdnią w stronę Jeleniej Góry. Kierowca wykonał gwałtowny manewr, aby nie doprowadzić do zderzenia z innym pojazdem, który także nagle się zatrzymał.

Jeleniogórzanka nie utrzymała równowagi i upadła głową na podłogę autobusu. Interweniowało pogotowie ratunkowe, które odwiozło kobietę do szpitala. Tam stwierdzono, że poszkodowana ma podejrzenie wstrząśnienia mózgu.

Nie wiadomo, czy kobieta będzie dochodziła roszczeń od przewoźnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~ 17-01-2008 15:00
bozia dała rączki a konstruktor porecze
~młoda 17-01-2008 15:18
moim zdaniem powinna,może jeśli MZK musiałoby wypłacić odszkodowanie to nauczyłoby swoich przewoźników jeździć BEZPIECZNIE.... bo jak narazie kierowcy autobusów zachwują się za kierownicą tak jakby prowadzili samochod z ziemniakami a nie prowdząc autobus z pasażerami...szczególnie da się to odczuć na zakrętach czy hamowaniu....mozna jezdzic szybko ale swoim autem i narażając wlasne życie a nie popisywać się za kierownicą autobusu :/
~kociak 17-01-2008 15:29
dokładnie, pewnie moherek zapomniał o sile grawitacji..
~ 17-01-2008 15:45
Jak młoda myślisz, że my to worki... zapraszam do Wrocławia... A co baba rąk nie ma? czy może jaśnie święta krowa myślała że ktoś ją złapie?
~pawel 17-01-2008 15:51
moze i zapomnial, ale jest to dobra okazja do zwrócenia uwagi na to, co dzieje się w autobusach. Dzikie strzały ze sprzęgła, gaz do końca i do najbliższego przystanku to teraz normalka. Kierowcy zachowują się, jakby wozili węgiel a nie ludzi. Po zwróceniu uwagi większość z oburzeniem mówi o barierkach i poręczach. Mimo trzymania i tak leci się na podłogę przy każdym hamowaniu / ruszeniu.
~xxx 17-01-2008 16:17
eee tam kierowcy jeżdżą dobrze. Nawet mogli by czasem troszke szybciej. Są poręcze, uchwyty, ale niektórzy zapominają że mają ręce:P
~H. 17-01-2008 16:25
kierowcy autobusów nie tylko narażają na utratę zdrowi pasażerów ale też i inny uczestników drogi a w szczególności rowerzystów gdy wyjeżdżają z przestanku najpierw ruszają potem włączają kierunkowskaz gdy jedzie samochodu to się zaczytują ale gdy rowerzysta to nie zwracają uwagi na niego sam nie raz byłbym potrącony w ten sposób
~do kociaka 17-01-2008 16:31
kociaczkiu - jak sadze jestes kobieta(dziewczyna) kiedys tez bedziesz moherkiem - zobaczysz :) poglady zmieniaja sie wraz z wiekiem :) zycze ci z calego serca zebys poznala jak bedziesz kiedys moherkiem takigo kociaczka mlodego i zyczliwego jak ty jestes :)
~zioom 17-01-2008 16:46
ja sie z mloda nie zgodze od pewnego czasu zauwazylem poprawe w jezdzie kierwozcow mzk kiedys wpychali sie z zatoczki pod jadoace auto i trzbea bylo gwaltownie hamowac teraz jak sie pusci z zatoczki pojaz kltory jest uprzywilejowany o tym pisze kodeks drogowy aby umozliwic wyjadz pojazdowi z zatoki to kierowca w cieplejsze dni maja uchylona szybke machnie reka albo mrugnie awaryjki w koncu sa czesca drogia a nie swietymi krowami, a co do pasazerki to pewnei biadolila gdzie to jajka najelpeij kupic co to esmeralda z don luizem odpierdzilea w popoludniowy mserialu zamiast sie trzyamc, to jak z pasami w aucie powinno sie zapinac tak tutaj pownna sie trzymac, uwazam ze dochodzenie swoich praw jest bezpodstawne i kazdy sad uzna wine pasazerki ... mimo wszystko powrotu do zdrowia zycze
~do kociak 17-01-2008 16:52
a twoi starzy pewnie zapomnieli dorobić ci mozgu ze wypisujesz takie brednie. idiota!
~ktos 17-01-2008 16:53
a może ta Pani powinna się trzymać w autobusie jak jest napisane w regulaminie którego pewnie nikt nigdy nie czytał no bo i po co :P pech i nic więcej
~zak 17-01-2008 16:58
nie raz i sie trzymając mozna upasc albo w inny sposob uszkodzić swoj organizm. ja osobicie wycisnal bym z MZK kazdy grosz:D
~Iza 17-01-2008 17:02
Wiecie co, jesteście okropni!!! Bozia owszem, daje rączki, tylko czasem zapomina o sile w tych rączkach. Spasione byki na sterydach zdarzają się w autobusach dużo rzadziej, niż staruszki o kulach albo z trzema siatami w rękach - wiezionymi do domu, żeby nakarmić takiego byczka. A kierowca autobusu odpowiada za bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, i kropka. Jeśli na widok idioty za kółkiem musiał aż tak gwałtownie hamować, to zwyczajnie jechał za szybko.
~toja 17-01-2008 18:07
Pani ziazi, pani ziazi. A co z autobusem???
~ 17-01-2008 18:10
Kierowców idiotów nie brakuje, owszem. Pasażerów idiotów tym bardziej nie zabraknie. Ale nie ma to jak ludzie z powiedzmy "mniejszą wiedzą", którzy wypowiadają się na temat WSZYSTKICH kierowców, WSZYSTKICH pasażerów i którzy w ogóle WSZYSTKO wiedzą najlepiej. P.s. chyba niektórzy zapominają, że kierowcy autobusów nie są na drogach sami. A pasażerowie bywają hmm delikatnie ujmując zidiociali. P.s. Wina nie jest raczej ani kierowcy, ani kobiety. No ale cóż. Obwiniajmy się wszyscy nawzajem, a co tam...
~miSIAK 17-01-2008 18:20
Kupcie sobie samochod - Ci ktorzy narzekaja i juz problem bedzie rozwiazany.
~Damien 17-01-2008 18:32
Ludzie co wy piszecie??Przeczytajcie to "Kierowca wykonał gwałtowny manewr, ABY NIE DOPROWADZIĆ DO ZDERZENIA z innym pojazdem, który także nagle się zatrzymał.To co??Kierowca miał przyrżnąć w inny samochód tylko dlatego żeby nic sie nie stało babci/innej osobie?Miał najechać 12 tonowym i 12 metrowym kafarem na samochód i go po prostu zmiażdżyć przy nawet najmniejszej prędkości??A pomyślcie że wepchnął by potrącony samochód może na pieszego,może na następny autobus??Samochód wazy tylko 1 tone czyli 1000Kg a autobus 12000Kg.Więc nie mówmy tu o kierowcach którzy źle jeżdżą bo wszyscy potrafią się tyyyylko mądrować i nic innego choć nie wiedzą co...i jak.Kierowca nie powiem brzydko musi mieć oczy w d.... żeby uniknąć wielu wypadków związanych z ludźmi a żeby i nie pozabijać tych którzy są w pojeździe.
~popis 17-01-2008 19:27
<i> chce Ci się jeszcze pisać? ;-) śmieszny jesteś ludku </i>
~Student 17-01-2008 19:28
Wierzę,ze działaniem kierowcy było unikniecie poważniejszej kolizji.Chciałbym jednak zaznaczyć,że kultura niektórych jeleniogórskich kierowców MZK pozostawia wiele do zyczenia.Jakis czas temu jadąc 20 na ul K.Miarki byłem swiadkiem jak kierowca głośno przeklinał majac przed soba samochód nauki jazdy..posypały sie ku.... bo za długo czekał, ponieważ kursant ustepował pierszeństwa zjeżdżajacym z ronda innym razem chcąc wejść przednimi drzwiami jak przykazano pan kierowca nie otworzył,bo pewnie zimno mu było.
~hugo 17-01-2008 19:52
najlepiej zeby kierowcy podczas jazdy calej jazy uswiadamiali jak trzeba jechac w autobusie...glupota i zenada.a mohery zawsze beda narzekac.odszkodowanie za co?bo raczka za wysoko?
~hugo 17-01-2008 19:58
najlepiej zeby kierowcy podczas jazdy calej jazy uswiadamiali jak trzeba jechac w autobusie...glupota i zenada.a mohery zawsze beda narzekac.odszkodowanie za co?bo raczka za wysoko?
~endriu 17-01-2008 21:15
hmmm no tak jedza jak chca pasazer ???
~ok - Damien 17-01-2008 21:36
przestali pisać bzdury w naszej klasie to zaczęli w jelonce - dzieci przestańcie wypisywać bzdury weźcie się lepiej za naukę - za kilka dni półmetek.
~radzik 17-01-2008 21:45
jakby trzymała się uchwytów to nie miała by teraz problemów, jej wina . Jeszcze czego ! jeszcze będzie dochodziła roszczeń od przewoźnika za swoją głupotę :p żenujące
~dostawca 17-01-2008 21:55
Damiem.nie martw się półmetkiem na pewno dasz radę [uczniu]
~Mirek do ziooma !!! 17-01-2008 22:00
Panie kolego!!!! Pisze Pan tak: ,,teraz jak sie pusci z zatoczki pojaz kltory jest uprzywilejowany o tym pisze kodeks drogowy aby umozliwic wyjadz pojazdowi z zatoki '' Otóż nie ma, nigdy nie było i nigdy nie będzie takiego przepisu w kodeksie drogowym, że pojazd wyjeżdżający z zatoki jest uprzywilejowany. Pan, panie kolego jakieś brednie ludziom wciska!!! Kup Pan kodeks drogowy i poczytaj!!! Pozdrawiam
~popis 17-01-2008 22:35
~Do zak 17-01-2008 22:43
Tak kolego wyciskaj a będziesz jeździł starymi struclami aż ci pupa odmarznie ;]:D:D:D
~asza 18-01-2008 8:12
Szkoda że nikt się nie zastanowił nad tym, że ta kobieta trzymała się tylko, że przy takiej sile hamowania to na nie wiele to się zdało. Jestem zszokowana, że moderator pozwala na takie teksty jak np. święta krowa i inne. <br><br> <i> Też jestem zszokowany poziomem niektórych wypowiedzi, ale... gdybym ciął, to by mnie od cenzorów wyzywali... Cóż - pozostaje świadomość, że te wypowiedzi jednoznacznie określają stan umysłu ich autorów :-) Pozdrawiam, a poszkodowanej Pani Jelonka życzy szybkiego powrotu do zdrowia :-) </i>
~LOGICZNIE MYśLąCY 18-01-2008 9:33
Oj ludzie ludzie.Zastanówcie się co wypisujecie.Wyjazd z zatoki nie jest przywilejem ale jadący ma obowiązek udostępnić wyjazd z zatoki jak i przy zmianie pasa ruchu,oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa.Jak nie puścisz karetki na sygnale czy ktoś cię ukarze?W Polsce na drogach jest chamstwo,chcesz się poduczyć kultury na drodze jedz do Niemiec.Co do hamowania.Ludzie czy jesteście ślepi?Nie widzicie co się dzieje na drogach?Przy tak potężnym ruchu na drogach jaki jest teraz kierowca dokonuje cudu żeby bezpiecznie przewieżć pasażerów.Autobus zawsze jedzie wolniej od tej całej reszty toteż cała ta reszta wykorzystuje to ZAJEżDRZAJąC,WYMUSZAJąC,HAMUJąC tz. przed nosem.Co ten kierowca ma zrobić,jaki wybrać wariant,ZABIć "TO"CO MA PRZED SOBą CZY ZABIć"TO" CO MA W AUTOBUSIE? Takie przypadki będą się zdarzać tego się nie uniknie.A Tobie,który tu wypisujesz takie bzdury przjdz do autobusu usiądz na pierwszym siedzeniu,tak żebyś widział co się dzieje przed autobusem i jezdzij z kierowcą przez całą zmianę.Wtedy wyciągnij wnioski.Z poważaniem dla pasażerów autobusów MZK.
~First 18-01-2008 9:41
Narzekacie na naszych kierowców... polecam przejechac sie do stolicy. Wtedy naprawde poczujecie, co znaczy ostra jazda bez trzymanki... Jeleniogorskie autobusy w porownaniu z waw to slimaczki :)
koliber 18-01-2008 10:30
Ale ludziska pierdoły opowiadacie. Nieważne, czy kierowca chciał uniknąć wypadku, czy nie, a Pani czy trzymała się poręczy, czy też nie, ODSZKODOWANIE od ubezpieczyciela autobusu i tak jej się należy i tak :) A najbardziej wkurza fakt, że na forach Jelonki coraz więcej frustratów internetowych i ludków, którzy nie mają nawet zielonego pojęcia o tym co piszą. Ważne, żeby napisać. Swoją drogą jest taki dowcip... Jak to jeden z kumpli nabija się z drugiego, że jest głupi, bo używa słów, o których znaczeniu nie ma pojęcia, a drugi na to - sam jesteś głupi i vice versa ;o)
~ 18-01-2008 11:17
Ale ludziska pierdoły opowiadacie. Nieważne, czy kierowca chciał uniknąć wypadku, czy nie, a Pani czy trzymała się poręczy, czy też nie, ODSZKODOWANIE od ubezpieczyciela autobusu i tak jej się należy i tak :) A najbardziej wkurza fakt, że na forach Jelonki coraz więcej frustratów internetowych i ludków, którzy nie mają nawet zielonego pojęcia o tym co piszą. Ważne, żeby napisać. Swoją drogą jest taki dowcip... Jak to jeden z kumpli nabija się z drugiego, że jest głupi, bo używa słów, o których znaczeniu nie ma pojęcia, a drugi na to - sam jesteś głupi i vice versa ;o)
~ela 18-01-2008 15:13
Ludzie uważam ,ze podstawową zasadąowinno być niekomentowanie czegoś o czym niewiele można powiedzieć a nawet nic nie można powiedzieć,gdyż całego zajścia sie nie widziało. Niewybredne - zwłaszcza komentarze służa jedynie wyładowaniu własnych emocji - agresji i złości niekoniecznie na tych,którzy są winni.Zabieram głos jedynie dlatego ,że znam scenariusz zajśćia z ust osoby będącej świadkiem ,a nawet jako jedynej udzielającej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Natomiast poszkodowana -tak sie składa jest moją koleżanką- osoba w sile wieku. Niestety wszystkie instruktarze c do trzymania sie uchwytów też sa nie trafione. Otóż trzymała sie tylko miała takiego pecha ,ze za nia nikt nie stał ,a młodzi ludzie ,których silne dłonie też nie wytrzymały nagłego szarpniecia przewrócili moja koleżankę.Uważam że obecnie rzeczą całkiem drugorzędną jest to czy poszkodowana będzie ubiegała sie o odszkodowanie od MZK, najpierw należy zatroszczyć się o życie i zdrowie ofiary wypadku,Stan jest dosć poważny,a to ,że nie jest jeszcze gorszy koleżanka zawdziecza jedynie przytomności osoby, która udzieliła pierwszej pomocy kierując się odruchem serca.Dziwie sie redakcji,która pozwala na bezinteresowne obrażanie jakby nie bylo osoby będącej ofiarą. Istnieje etyczna zasada,że leżącego sie nie kopie. Natomiast osobom,które tak beztrosko komentuja nie życzę aby kiedykolwiek oni albo ich bliscy znaleźli sie w podobnej sytuacj.
~legenda xxx 21-01-2008 21:16
jeżeli jakiś baran nie zdaje sobie sprawy, że gdy gwałtownie zahamuje przed autobusem to może doprowadzić do tragedii to niech nie siada za kierownice bo to właśnie przez takich są gwałtowne hamowania autobusów !!! kierowca nie jest niczemu winny bo autobus waży średnio koło 12 ton i nie jest łato go zatrzymać odrazu jak jest zagrożenie na drodze, zawsze będzie to gwałtowne hamowanie !!! niech najpierw pomyślą ci co hamują gwałtownie przed autobusem !!!
~Mirek do Logicznie Myślący 24-01-2008 15:30
Niech Pan nie mysli logicznie tylko przeczyta kodeks drogowy. ,,Wyjazd z zatoki nie jest przywilejem ale jadący ma obowiązek udostępnić wyjazd z zatoki jak i przy zmianie pasa ruchu'' - Nikt nie ma takiego obowiązku. Owszem w latach 80 były tabliczki an autobusach aby kierowcy umożliwili wyjazd autobusom z zatoki. Ale to była tylko prośba! Czytaj kodeks drogowy i jeszcze raz czytaj!!!
~Kierowca autobusu 24-02-2008 11:45
Tutaj kawałek kodeksu drogowego: Rozdział 3 Ruch pojazdów Oddział 2 Włączanie się do ruchu Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię. I wszystko na temat panie "logicznie myślący"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group