Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3826
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wśród aniołów i pejzaży

Czwartek, 9 września 2010, 8:53
Aktualizacja: 9:18
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Wśród aniołów i pejzaży
Fot. Gabi
MDK Muflon zorganizował wczoraj otwarcie wystawy Agaty Makutynowicz–Turskiej. Malarka od lat związana jest z naszym regionem. Z zawodu jest ceramikiem artystycznym, a z wyboru– dekoratorką, florystką i aranżerem wnętrz.

Na wystawie podziwiać można krajobrazy, niby dość realistyczne, ale indywidualnie dobrane kolory budują pewną niejasność, nierealność, magiczność. Niesamowity jest obraz w odcieniach niebieskiego i fioletu. Drugim tematem podjętym i pokazanym przez artystkę są przedstawienia kwiatów. Największe wrażenie , przynajmniej na mnie, zrobiły nenufary.

Malarstwo Agaty Makutynowicz jest na wskroś emocjonalne, a rzeczywistość ukazana na jej obrazach przepełniona jest kobiecością i witalnością. Każdy obraz żyje własną tajemnicą, którą to odkrywa, to zakrywa, w zależności od humoru.

Kolejną serią motywów, którą podjęła malarka, są anioły, które emanują witalnością, seksualnością, ale każdy z nich owiany jest tajemnicą. Nie wiemy do końca, czy to są anioły, czy może wróżki leśne, które dały się sportretować autorce. Jedno jest pewne trzeba się spieszyć, bo nie wiadomo jak długo postanowią pozostać w galerii.

Bardzo serdecznie polecamy obejrzenie tej niezwykłej wystawy. Czynna jest ona do 29 września w godzinach 8:00-20:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group