Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4844
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współpraca placówek oświatowych z policją

Czwartek, 19 listopada 2015, 16:17
Aktualizacja: Piątek, 20 listopada 2015, 8:27
Autor: 112
Jelenia Góra: Współpraca placówek oświatowych z policją
Fot. Archiwum Policji
Z inicjatywy Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli szkolenie dla pedagogów placówek oświatowych nt. „Współpracy placówek oświatowych z Policją na rzecz ograniczenia przestępczości oraz zjawisk patologicznych wśród dzieci i młodzieży” .

Celem tego szkolenia było usprawnienie i zwiększenie trafności oraz skuteczności oddziaływań szkoły w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją oraz wypracowanie metod współpracy szkoły z policją.

- Wśród różnorodnych przejawów demoralizacji za najbardziej niepokojące i zagrażające zdrowiu dzieci i młodzieży uznaje się narkomanię i alkoholizm. Są to zjawiska, wobec których żaden dorosły nie powinien pozostawać obojętny, zwłaszcza że zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży najczęściej ze sobą współwystępują. Picie alkoholu czy odurzanie się narkotykami współwystępuje z zachowaniami agresywnymi, przestępczymi. Wszystkie te czynniki mogą być przyczyną nawiązywania kontaktów z grupami przestępczymi, a w dalszej kolejności popełniania przestępstw – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group