Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6899
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspólnie w sprawie cudzoziemców

Czwartek, 3 października 2019, 11:42
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019, 7:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspólnie w sprawie cudzoziemców
Fot. Straż Miejska
Począwszy od 2 października bieżącego roku ruszyły wspólne patrole Straży Miejskiej w Jeleniej Górze z funkcjonariuszami Straży Granicznej.
Przygraniczne położenie Jeleniej Góry sprawia, że miasto jest odwiedzane przez turystów zarówno z Czech, jaki i z Niemiec. Jednocześnie na lokalnym rynku pracy istnieje duża liczba zatrudnionych obywateli zza wschodniej granicy naszego kraju - powiedział Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej.
Zakłady w mieście zatrudniają dużo osób z Ukrainy i Białorusi. Straż Miejska nie odnotowuje większej liczby wykroczeń i innych zdarzeń popełnianych przez cudzoziemców, ale w ramach współpracy obie instytucje będą wymieniać się informacjami w tym zakresie - zaznacza A. Wilimek.
Wspólne patrole zwrócą szczególną uwagę na nieprawidłowości porządkowe oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego w okolicach budynków i lokali wynajmowanych przez cudzoziemców. Sprawdzą również, czy właściciele nieruchomości dokonują korekty liczby osób zamieszkujących nieruchomość w deklaracji na wywóz odpadów i czy zgadza się to ze stanem faktycznym - dodał rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

18
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group