Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5262
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniały koncert z gwiazdą i gwiazdkami

Piątek, 4 grudnia 2015, 8:42
Aktualizacja: Sobota, 5 grudnia 2015, 8:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspaniały koncert z gwiazdą i gwiazdkami
Fot. Tomasz Raczyński
To są talenty niemałe, bo przepełnione najczystszą energią, najczystszym talentem – powiedziała wczoraj (3.12) o dzieciach występujących na scenie Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze Kasia Wilk – gwiazda koncertu charytatywnego organizowanego przez Fundację Bliżej Gwiazd.

- Każdy występ jest dla mnie ważny, niezależnie czy jest to sala na 1000 osób, czy 20. Wielkie koncerty mają swoje plusy i minusy, a te kameralne i charytatywne są jakby rodzinne i to jest dla mnie bardzo ważne. To mnie napełnia inspiracją, człowieczeństwem. To jest rzecz, którą lubię się otaczać – podkreśliła przed występem Kasia Wilk.

Piosenkarka związana z Jelenią Górą (urodziła się w Lubinie, ale jej mama mieszka w naszym mieście, więc w miarę możliwości często tu bywa) przygotowała dla publiczności recital akustyczny w towarzystwie gitary akustycznej i fortepianu oraz instrumentów klawiszowych. Uczestnicy koncertu „Gwiazda na gwiazdkę” usłyszeli takie utwory jak „Pierwszy raz”, czy „Sacrum”, a występ z jednym z fanów, którego artystka zaprosiła do wspólnego śpiewania zrobił prawdziwą furorę.

Zanim jednak na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, swoje zdolności wokalne zaprezentowali najmłodsi podopieczni Fundacji Bliżej Gwiazd. - Od trzech lat działam w tej fundacji. Każdy koncert jest dla mnie swoistą nauką, dzięki której mogę się jeszcze bardziej wzbogacać – powiedział Paweł Orłowski, który wykonał utwór Mieczysława Szcześniaka „Bądź blisko mnie”. - Lubię śpiewać i sprawiać tym przyjemność sobie i innym. Śpiewam już od najmłodszych lat, najpierw mama mnie uczyła śpiewać, później śpiewałam w szkole i od maja br. w Fundacji Bliżej Gwiazd – powiedziała 10-letnia Martynka Florczyk z Jeżowa Sudeckiego, która zaśpiewała utwory „O gwiazdeczko coś błyszczała” oraz wspólnie z koleżankami piosenkę „Zamigotał świat”.

Kolejna edycja koncertu to nowe wyzwania. Jak mówili organizatorzy, potrzeba troszkę czasu i dzieci będą fajnie śpiewać, bo są bardzo uzdolnione. - Są u nas artyści uznani, jak Paweł Orłowski, czy Nikola Warda, którzy mają w dorobku swoją twórczość, ale są też młode dzieciaki, które zaczynają dopiero. Rodzice są w szoku, przeżywają jak pięknie 5-letnia dziewczynka grała na fortepianie. – To cieszy – powiedział prezes Fundacji Bliżej Gwiazd Paweł Kaczmarowski. Pod skrzydłami fundacji znajduje się obecnie ok. 40 dzieci. W ramach Akademii Młodych Talentów wynajdowane są dzieci nie tylko z Jeleniej Góry, ale także z Legnicy, czy małych miasteczek i wiosek. - Chcemy wyłowić też talenty z domów dziecka, czy okolicznych wsi, aby wspierać też zdolne osoby, których rodzice nie mają możliwości finansowych – dodał prezes fundacji.

Ogromne uznanie zyskała też Nikola Warda – wszechstronnie uzdolniona 18-letnia artystka (wokal, gitara, pisanie tekstów), która trafiła do Fundacji dzięki castingowi w Złotoryi. Legniczanka występowała już z Kamilem Bednarkiem w „Bitwie na głosy”, gdzie śpiewała solówki, a przed jeleniogórską publicznością zaprezentowała dwa utwory, w tym jeden z własnym tekstem.

- Warto wspierać talenty, młodzież jest teraz coraz bardziej zdolna, nie wiem jak to się dzieje. Ja w ich wieku nie miałam tylu możliwości na czerpanie inspiracji i jeżeli będziemy pielęgnować te talenty, to będziemy mieli czym się pochwalić i będzie to dla nas wspaniałe bogactwo narodowe – dodała Kasia Wilk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group