Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11456
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniały koncert świąteczny w "Dwójce”

Sobota, 20 grudnia 2014, 12:47
Aktualizacja: Niedziela, 21 grudnia 2014, 8:00
Autor: Joanna Bialuk
Jelenia Góra: Wspaniały koncert świąteczny w "Dwójce”
Fot. Klaudia Cieplińska–Fotografia/www.klaudiacieplinska.pl
Jak co roku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze odbył się świąteczny koncert kolęd, będący prezentem dla rodziców i przyjaciół szkoły. Wczoraj (19.12) aula, wypełniona po brzegi zaproszonymi gośćmi, stała się miejscem niemal magicznym.

W nastrój ten wprowadzili zebranych utalentowani uczniowie Dwójki. Chór szkolny „Złote nutki” zaśpiewał kolędy i pastorałki przy akompaniamencie Pawła Kaczmarowskiego i zespołu instrumentalnego, pod batutą Moniki Frąckiewicz – Motyki. Można było usłyszeć m. in. utwory: „Oj, Maluśki”, „Kołysanka, kolęda”, „Skrzypi wóz”, „Pastorałka angielska”. Zespół instrumentalny zagrał utwór „ Mroźna cisza”. Klasa IV b pod kierunkiem s. Katarzyny Kulak przygotowała jasełka. Nie brakło popisów grup tanecznych, zarówno debiutujących najmłodszych uczniów naszej szkoły, jak i starszych dzieci z klasy IV b, których przygotował Grzegorz Gigiel.

Występ świąteczny nosił akcent tradycyjny, połączony z nutką nowoczesności, co dało niesamowity efekt, najlepiej widoczny po reakcji publiczności. Nie brakowało łez wzruszenia, ale nade wszystko radości i dumy z tak wspaniałych uczniów.

Goście specjalni tego wydarzenia – rektor Bazyliki. dziekan Dekanatu ks. Bogdan Żygadło, Paweł Domagała - naczelnik Wydziału Edukacji , Waldemar Motyka - przewodniczący Stowarzyszenia Pomocy Szkole byli zachwyceni nie tylko umiejętnościami dzieci, lecz także oprawą koncertu i jego organizacją. Docenili również trud i ogrom pracy, jaką włożyli uczniowie i nauczyciele, aby przygotować takie widowisko.

Jest to duże przedsięwzięcie, wymagające wielu przygotowań, zaangażowania nauczycieli i podopiecznych, tym bardziej, że młodych wykonawców co roku przybywa, gdyż szkoła kładzie duży nacisk na wspieranie i rozwój uzdolnień dzieci. Do występujących dołączyła też duża grupa dzieci z klas: IIa, IIIa oraz IIId, tworząca zespół „Fleciki”. W ich wykonaniu można było usłyszeć kilka najbardziej znanych kolęd, takich jak: „Przybieżeli do Betlejem”, czy „Dzwonki sań”.

W finalnej części uroczystości dyrektor Beata Kozyra wraz z młodym konferansjerem, uczniem klasy VI c – Krzysztofem Dul złożyła wszystkim najpiękniejsze życzenia świąteczne. Kilku ciepłych słów na święta wysłuchano także od Pawła Domagały i ks. Bogusława Żygadło. Na zakończenie na scenie pojawili się wszyscy wykonawcy i odśpiewali prześliczną pastorałkę pt. „A kto wie…”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group