Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 7998
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wspaniały festyn ze zwierzakami!

Poniedziałek, 28 maja 2018, 16:31
Aktualizacja: Wtorek, 29 maja 2018, 6:24
Autor: Org
Region: Wspaniały festyn ze zwierzakami!
Fot. Użyczone
W minioną niedzielę (27.05) w Ośrodku Jeździeckim Stajnia Kasztelan, odbył się Festyn Charytatywny „Dzień Dziecka ze Zwierzakami”.

Organizatorami imprezy był Ośrodek Jeździecki Stajnia Kasztelan i Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, któremu na co dzień Stajnia Kasztelan pomaga w opiece nad zwierzętami, dając im dom tymczasowy. W stajni i w domu państwa Kasztelan schronienie znajdują psy i koty, a także zwierzęta gospodarskie.
W trakcie imprezy prowadzona była zbiórka na rzecz działalności DIOZu. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży, publiczność miała okazję obejrzeć piękne pokazy, w których udział brali ludzie, ale przede wszystkim zwierzęta, wspierając naszą inicjatywę.
Pokazy rozpoczął Tomasz Trusewicz i owczarek niemiecki Grot, członkowie załogi jeleniogórskiego GOPR-u, niesamowitym pokazem tresury, posłuszeństwa i więzi, jaka łączy psa z człowiekiem.

Przepiękny taniec na koniu – pokaz ujeżdżenia do muzyki - przygotowała Izabela Dyrek, zawodniczka ze Stajni Sportowej Łomnica ze swoim 12-letnim wałachem Samiro, na co dzień startujący w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Inną dyscyplinę jeździecką - skoki przez przeszkody - zaprezentowała publiczności Klaudia Niedzielska na klaczy Dzieża - młoda zawodniczka trenująca w Stajni Kasztelan.

Kolejną atrakcją był przegląd ras koni takich, jak: koń polski szlachetnej półkrwi , belgijski koń gorącokrwisty, kłusak, koń rasy huculskiej, malutki kucyk szetlandzki Faruś czy prawie tonowa klacz zimnokrwista Fiona pokazały różnorodność ras. Imprezę uświetniła obecność sympatycznej pani strażak Marii Halickiej z dwoma podopiecznymi – doświadczonym psem strażakiem Robinem i małym przyjacielem Bome, który w przyszłości, tak jak Robin, będzie ratował ludzkie życie.

Podczas imprezy wszyscy mogli pojeździć konno, bawić się na dmuchańcach, zrobić tatuaż brokatowy, pomalować buźki u Alicji Bartos. Wolontariuszki DIOZ-u przygotowały kiermasz ciast z pysznymi domowymi wypiekami i napojami, a pan Paweł obsługiwał i serwował jedzenie z grilla.

Od samego rana dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych z Kazikiem Wroną, nauczycielem języka angielskiego, na co dzień współpracującym ze Stajnią Kasztelan i Dagmarą Gallas, instruktorką fitness, także jeżdżącą konno, która przeprowadzała zabawy taneczne. Wszyscy uczestnicy zabaw rozsmakowywali się w różnorodnych rodzajach żelek, przekazanych przez jednego ze sponsorów imprezy.

Po południu, każdy mógł uzyskać bezpłatną poradę weterynaryjną, których udzielała lek. wet. Dorota Węglińska z gabinetu weterynaryjnego „Duże i Małe”, na co dzień opiekująca się zwierzętami, trafiającymi pod opiekę DIOZu. Dzieci mogły zbadać psa, dowiedzieć się, jak o niego dbać o i posłuchać, jak bije psie serduszko.

Największą atrakcją dla publiczności była loteria fantowa, przygotowana i prowadzona przez wolontariuszkę DIOZ panią Paulinę, w której do wylosowania było ponad 500 fantów. Zwieńczeniem imprezy było losowanie czterech nagród głównych, czyli talon o wartości 100 złotych na jazdę konną w Stajni Kasztelan, dwie wejściówki na zajęcia w Hali Wspinaczkowej Pochylnia w Jeżowie Sudeckim oraz 2-godzinna wycieczka konna w ośrodku turystki konnej Sudety-Trail w Modrzewiu.

Wolontariusze i przedstawiciele DIOZ-u opowiadali o działalności organizacji, a także zaprezentowali 4 psy, które czekają na adopcję w Stajni Kasztelan. Jeden z nich, mały kundelek Rudzik, wyjechał wczoraj z panią Anią do swojego nowego domu.

Publiczność dopisała, pogoda rozpieszczała, spokój, cisza i cudowna atmosfera sprawiły, że Dzień Dziecka ze Zwierzakami na stałe wpisze się w kalendarz imprez Stajni Kasztelan.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i przygotowania imprezy, a także całej publiczności za przybycie i wspólną zabawę .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group