Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10428
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniali artyści z Zespołem Downa

Wtorek, 27 marca 2018, 7:47
Aktualizacja: Środa, 28 marca 2018, 7:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspaniali artyści z Zespołem Downa
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa obchodziło Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. W sali widowiskowej gościnnego Jeleniogórskiego Centrum Kultury niezwykli artyści przełamywali bariery, zachwycając zgromadzoną publiczność.

Podczas imprezy można było obejrzeć wystawę prac plastycznych Marii Maczkowskiej i jej podopiecznych. Z kolei na scenie zaprezentowała się Muzyczna Grupa Integracyjna „Pentatonika" pod kierunkiem Renaty Bartniczuk i Beaty Ignatowskiej. Następnie publiczność zachwycała się grą aktorów teatru „Edycja limitowana" (reżyseria Ilona Sobol), a zwieńczeniem imprezy był energiczny pokaz taneczny podopiecznych JSRiPDzZD (choreografia Joanna Konopka).

Jak podkreślali organizatorzy, wiosna to wspaniały czas na prezentację talentów podopiecznych stowarzyszenia. - Wiosna przybyła, więc optymizm i radość nas rozpierają – wyznał Cezary Staroń, prezes stowarzyszenia. - Każdy z rodziców na widowni obserwuje swoje dziecko i jest dumny, że potrafi ono wyrazić swoje emocje i uczucia – dodał C. Staroń.

Między występami aktywny udział w koncercie mogła wziąć publiczność. Chętni zagrali dzwoneczkami piękne melodie. Był też czas na wręczenie podziękowań dla osób i instytucji współpracujących ze stowarzyszeniem. - To są anioły uwięzione w niepełnosprawnym ciele – podkreślali zachwyceni widzowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group