Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6059
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniałe święto dzieci w Parku Zdrojowym

Niedziela, 1 czerwca 2014, 10:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 8:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspaniałe święto dzieci w Parku Zdrojowym
Fot. Przemo
Występy dzieci–dzieciom w muszli koncertowej oraz liczne atrakcje towarzyszące imprezie – to wszystko czekało w sobotę (31. maja) na dzieci w każdym wieku w cieplickim Parku Zdrojowym z okazji Dnia Dziecka.

Występy poprzedził spektakl Urliha Huba "O ósmej na arce" w reżyserii Bogdana Nauki, który odbył się w Teatrze Animacji. Po przedstawieniu zabawa zaczęła się na dobre.
Pokazy taneczne i wokalne młodych artystów z miejskich szkół i przedszkoli porywały publiczność, nie tylko tą najmłodszą. W parku rozlokowane były punkty straży miejskiej, gdzie można było zgodnie z zasadami ruchu drogowego pojeździć na rowerku czy traktorku.

Swoje stoisko miał też Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, gdzie każdy mógł poznać tajniki wypalania i wycinania figurek drewnianych, a także własnoręcznie pomalować obrazki piktogramem lub farbkami.

Fundacja Strixa - Instytut Komunikacji Społecznej przygotowała konkurs plastyczny i loterię. W trakcie festynu odbyło się również uroczyste przekazanie opieki prawnej dla niepełnosprawnego Piotrusia ufundowanej właśnie przez tą Fundację.

Wiele radości sprawiły także zabawy z harcerzami czy doświadczenia naukowe ze studentami KPSW.

Niezwykłe pokazy na scenie dały przedszkolaki z "10" i "14", a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i 6. Z kolei grupka z ZSO nr 2 rozbawiła dzieci przedstawieniem "Pingwiny z Madagaskaru". Imprezę zakończył pokaz AIKIDO.

- Doszliśmy do wniosku, że w Cieplicach też jest dużo dzieci i zorganizowaliśmy przy pomocy Urzędu Miasta oraz sponsorów ten festyn. W organizację włączył się Teatr Animacji - podsumowała przewodnicząca Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze Krystyna Demkowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group