Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5047
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspaniałe klimaty na Giełdzie Piosenki Studenckiej

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 4 sierpnia 2017, 5:49
Aktualizacja: Sobota, 5 sierpnia 2017, 7:39
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Trwa Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej. To już pięćdziesiąta edycja festiwalu. Tradycyjnie impreza odbywa się w Bazie pod Ponurą Małpą w Szklarskiej Porębie. Finał festiwalu – w niedzielę. Kto nie był, jeszcze ma okazję.

- Niesamowity klimat, genialni wykonawcy – takie opinie można usłyszeć od każdego, kto odwiedził Giełdę Piosenki Studenckiej w tym tygodniu. - Najbardziej podoba nam się to, że możemy przyjść, rozłożyć sobie kocyk i słuchać muzyki, dobrej muzyki na żywo. Ludzie nawiązują znajomości, jest przyjemnie – opowiadała pani Ania, która z chłopakiem przyjechała na giełdę piosenki z Piechowic.

Impreza oficjalnie rozpoczęła się 1 sierpnia, ale już 30 lipca w niedzielę rozpalono ognisko giełdowe i wystartowano z imprezami towarzyszącymi. Program festiwalu jest niezwykle bogaty. Za nami już między innymi teatr kulinarny, konkurs na najbardziej tradycyjnego turystę retro czy spotkanie z Jerzym Kostrzewą.

Każdego dnia o godzinie 18.00 odbywają się koncerty. Dzisiaj (4.08) o godzinie 11.00 odbędzie się konkurs główny 50. OTGPS a o 12.00 kolejny pt. „Od Przedszkola do Giełdola” w Rodzinnym Parku Rozrywki „Esplanada”. Wieczór to pora na czwarty koncert nocny. Wystąpią między innymi: Ryszard Żarowski, Piotr Bakal, Marek Andrzejewski, Jan Kondrak, Do Góry Dnem, Browar Żywiec, Marek Majewski, Seta, Jan Błyszczak, „Mufka”, Gasta Mire, Bądź Ciszą, Fart, Apolinary Polek, Tomek Jarmużewski, Jacek Musiatowicz, Grupa R, Celtic Tree, Waldemar Pawlikowski.

W sobotę już od 11.00 wystartują warsztaty gitarowe i poetyckie. W „Esplanadzie” będzie turniej mini- golfa, zabawy i folk karkonoski w wykonaniu zespołu Szyszak. Zaplanowano też kolejny konkurs pt. „Nowe Dzieła Starych Twórców” oraz Gitarowy Rekord Świata w Zespołowym Wykonaniu Piosenki Turystycznej. Wieczorem tradycyjnie odbędą się koncerty.

Niedziela to ostatni dzień tegorocznej giełdy. Na zakończenie zaplanowano koncert laureatów i ognisko pożegnalne.

Przypominamy, że do niedzieli zamknięta będzie droga na odcinku od mostu przy „Ponurej Małpie” do końca podjazdu przy ulicy 1 Maja. Uruchomiony jest dodatkowy parking przy CRR „Krus” (ul. Hoffmana).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 4-08-2017 14:36
To jeszcze impreza z młodzieżą akademicką w roli głównej czy już dożynkowy festyn ludowy ? A przecież żniwa jeszcze w toku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group