Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2266
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspaniała uroczystość na 70–lecie SP2

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 maja 2016, 9:30
Aktualizacja: Piątek, 27 maja 2016, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Przez cały maj w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze obchodzony jest jubileusz 70–lecia placówki im. Bolesława Chrobrego, ale wczoraj (25.05) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, na której pokazano z czego słynie „Dwójka”.

Uroczystość rozpoczęła się od poloneza pod przewodnictwem króla Bolesława Chrobrego – patrona szkoły, w którego wcielił się nauczyciel wychowania fizycznego. Ogromna rzesza uzdolnionych dzieci, zarówno pod względem wokalnym, jak i tanecznym, zaprezentowała swoje talenty przed wypełnioną niemal po brzegi salą widowiskową JCK.

Był też czas na wspomnienia o dotychczasowych dyrektorach: pierwszego - Leopolda Wójtowicza, a także Aleksandra Dobruckiego, Barbary Maniary-Szczesio, Franciszka Koscha, a przede wszystkim Elżbiety Rzemińskiej, która to stanowisko piastowała 27 lat oraz obecnej - Beaty Kozyry. Na widowni była też obecna pierwsza absolwentka SP 2.

- Od razu widać, że szkoła nr 2 jest najbardziej roztańczoną i rozśpiewaną szkołą w Jeleniej Górze, a myślę, że i na Dolnym Śląsku – mówił wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - Składam wyrazy uznania gronu pedagogicznemu i pozostałym pracownikom za rzetelną, z pasją wykonywaną pracę, kształtowanie charakterów młodych ludzi, za przygotowanie ich do godnego i umiejętnego życia we współczesnym świecie – dodał w imieniu nieobecnego Marcina Zawiły, wiceprezydent stolicy Karkonoszy. Jednocześnie przedstawiciel władz miasta zapewnił, że szkoła otrzyma wsparcie finansowe przy projekcie „robotyka i nowoczesna edukacja”.

Po przemówieniach zaproszonych gości oraz występach artystycznych, wszyscy tłumnie udali się przez ul. 1 Maja, Pocztową i Bohaterów Getta pod budynek przy ul. Armii Krajowej, w którym od 70 lat kształcą się jeleniogórzanie. Tam król przywitał gości chlebem i solą, a następnie zaprosił na poczęstunek w szkolnej auli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Rodzice 26-05-2016 9:55
Przecudowna uroczystosc.Zorganizowana na najwyzszym poziomie.Widac szyk styl i klase.Bylo pieknie,wzruszajaco i rodzinnie.Cudowne dzieci ale i nauczyciele z fantazja.Spiewajaca p.dyrektor _brawa!Owacje na stojaco nalezaly sie przez dlugi czas.Krolewski pochod przez miasto ze spiewem na ustach pomysl nie do przebicia.My rodzice dziekujemy za wszystko!!!
~rambi 26-05-2016 21:45
super szkoła, widać jak moja córka się tam rozwija. Brawa dla całego grona pedagogicznego. Jest super.
~ups 26-05-2016 22:31
tego nie da się opisać słowami, dzieciaki utalentowane i dobrze przygotowane, super organizacja, wspaniała atmosfera, niesamowita szkoła z rewelacyjną kadrą i trzymającą wszystko w pionie, dbającą o całość dyrekcją, zaangażowanymi i pomocnymi rodzicami, to w sumie daje pełen profesjonalizm i radość ze szczyptą dumy, s u p e r :) :) :)
~mama Krzysia 27-05-2016 18:32
Bylo cudnie!!!!
~była uczennica 27-07-2016 16:29
Szkoda ze nie mogłam tego zobaczyć.. Chodziłam do "dwójki" w latach 80-siatych i wspominam bardzo miło szkole oraz nauczycieli

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group