Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniała uroczystość na 70–lecie SP2

Czwartek, 26 maja 2016, 9:30
Aktualizacja: Piątek, 27 maja 2016, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspaniała uroczystość na 70–lecie SP2
Fot. Przemek Kaczałko
Przez cały maj w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze obchodzony jest jubileusz 70–lecia placówki im. Bolesława Chrobrego, ale wczoraj (25.05) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, na której pokazano z czego słynie „Dwójka”.

Uroczystość rozpoczęła się od poloneza pod przewodnictwem króla Bolesława Chrobrego – patrona szkoły, w którego wcielił się nauczyciel wychowania fizycznego. Ogromna rzesza uzdolnionych dzieci, zarówno pod względem wokalnym, jak i tanecznym, zaprezentowała swoje talenty przed wypełnioną niemal po brzegi salą widowiskową JCK.

Był też czas na wspomnienia o dotychczasowych dyrektorach: pierwszego - Leopolda Wójtowicza, a także Aleksandra Dobruckiego, Barbary Maniary-Szczesio, Franciszka Koscha, a przede wszystkim Elżbiety Rzemińskiej, która to stanowisko piastowała 27 lat oraz obecnej - Beaty Kozyry. Na widowni była też obecna pierwsza absolwentka SP 2.

- Od razu widać, że szkoła nr 2 jest najbardziej roztańczoną i rozśpiewaną szkołą w Jeleniej Górze, a myślę, że i na Dolnym Śląsku – mówił wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - Składam wyrazy uznania gronu pedagogicznemu i pozostałym pracownikom za rzetelną, z pasją wykonywaną pracę, kształtowanie charakterów młodych ludzi, za przygotowanie ich do godnego i umiejętnego życia we współczesnym świecie – dodał w imieniu nieobecnego Marcina Zawiły, wiceprezydent stolicy Karkonoszy. Jednocześnie przedstawiciel władz miasta zapewnił, że szkoła otrzyma wsparcie finansowe przy projekcie „robotyka i nowoczesna edukacja”.

Po przemówieniach zaproszonych gości oraz występach artystycznych, wszyscy tłumnie udali się przez ul. 1 Maja, Pocztową i Bohaterów Getta pod budynek przy ul. Armii Krajowej, w którym od 70 lat kształcą się jeleniogórzanie. Tam król przywitał gości chlebem i solą, a następnie zaprosił na poczęstunek w szkolnej auli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group