Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5990
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Wsiąść do pociągu nie byle jakiego

Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 21:30
Aktualizacja: Wtorek, 15 grudnia 2009, 8:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Wsiąść do pociągu nie byle jakiego
Fot. Jelonek
Od wczoraj obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Miłośnicy kolejnictwa namawiają do korzystania z tego ekologicznego, wygodniejszego i zwłaszcza zimą – bezpieczniejszego – środka transportu. NIestety, nie będzie oczekiwanego przyspieszenia, na co nie pozwala kiepski stan torowisk.

Jelenia Góra i Kotlina Jeleniogórska zyskała nowe połączenie Tanich Lini Kolejowych, Spółki Intercity oraz pociągi osobowe Regio Spółki Przewozy Regionalne. Na torowiskach pojawiły się też szybobusy nowego przewoźnika Spółki Koleje Dolnośląskie. Jak już informowaliśmy, zarówno pociągiem dziennym, jak i nocnym można dojechać do Warszawy.

Pociąg dzienny TLK do Warszawy przez Wałbrzych, Wrocław i Łódź, kursuje w okresie świąt Bożego Narodzenia, w ferie zimowe, weekend majowy, Wielkanoc oraz przez całe wakacje. Odjazd z dworca głównego o godz. 11.30. Skład nocny przemierza trasę do stolicy przez Częstochowę. W Jeleniej Górze doczepiane są wagony do Gdyni Gł. Dojeżdżają do Wrocławia, skąd do Trójmiasta dojadą przez Poznań i Bydgoszcz. Odjazd tego pociągu ze Szklarskiej Poręby Górnej o godz. 19.09. Z Jeleniej Góry – o 20.17. Skład prowadzi wagony sypialne i kuszetki.

Nowością jest całoroczny pociąg TLK relacji Jelenia Góra – Przemyśl (odjazd 9: 23) przez Węgliniec, Legnicę, Wrocław, Katowice i Kraków. Pasażerowie mogą także dojechać składem TKL relacji Szklarska Poręba Górna – Szczecin Gł. przez Wałbrzych, Wrocław, Głogów, Zieloną Górę, Kostrzyn. Ze Szklarskiej Poręby Górnej wyjeżdża o 17.45 zaś z Jeleniej Góry – o 19.10. Pociąg kursował będzie przez czas świąt Bożego Narodzenia w Nowy Rok oraz w zimowe wakacje.

Wielu młodych jeleniogórzan, którzy studiują coraz chętniej w Zielonej Górze, ucieszy się na wieść, że ze stolicy Karkonoszy do stolicy Ziemi Lubuskiej dojedzie dwa razy dziennie szynobusem Przewozów Regionalnych o 11..19 i 14.17.

Do Wrocławia będzie kursowało wiele pociągów Przewozów Regionalnych przez Węgliniec, Legnicę jak i przez Wałbrzych. Będą pociągi studenckie np. Szrenica Jelenia Góra - Wrocław Gł. zatrzymujący się na większych stacjach kursujący w niedzielę. Wyjazd z Jeleniej Góry o 16.58

Do Poznania pojadą składy relacji Szklarska Poręba Górna – Poznań Gł. przez Wałbrzych, Wrocław o nazwach Szczeliniec i Kamieńczyk. Ze Szklarskiej Poręby Górnej odjadą o 6.29 i 14.41, z Jeleniej Góry – o 7.53 i 15.50 .

Do Lwówka Śl. przewidziano trzy pociągi (szynobusy SKD) o godz.8.15,12.57 i 15.58 (kurs do Legnicy). Nie będzie kłopotów z dojazdem do Szklarskiej Poręby będą jeździły pociągi o godzinie 9.05 TLK ze Szczecina (sezonowy), 9.55 TLK z Warszawy(całoroczny), 10.33 Jelenia Góra – Szklarska Poręba, 12.52 Regio Poznań – Szklarska Poręba Górna, 15.06 Jelenia Góra – Szklarska Górna, 18.05 Jelenia Góra – Szklarska, 21.42 Regio Poznań – Szklarska Poręba Górna.

Dobre wieści dla turystów, którzy polubili wycieczki pociągiem do Trutnova. Skład wróci na torowiska od 5 czerwca przyszłego roku. W każdy weekend trzy razy dziennie ruszy o godzinach 7.29,11..48 i 16.45 ruszy w tamtym kierunku szynobus. Wcześniej, bo od 1 marca, ruszą szynobusy do Czech przez Szklarską Porębę i Jakuszce. Zakończyła się już wymiana torowiska na trasie ze Szklarskiej Górnej do granicy państwa. Budowany jest peron na stacji Jakuszyce.

Za informację dziekujemy Jelonkowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1052
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group