Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9198
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wsiadaj na rower i ruszaj na trakt!

Czwartek, 12 sierpnia 2010, 15:51
Aktualizacja: Niedziela, 15 sierpnia 2010, 7:57
Autor: arec
JELENIA GÓRA: Wsiadaj na rower i ruszaj na trakt!
Fot. TEJO
W niedzielę (15 sierpnia) każdy, kto do godziny 12:00 na Placu Ratuszowym zgłosi się z kaskiem i rowerem, będzie mógł wystartować w Rajdzie Rowerowym Małym Traktem Śródmiejskim. Jest to jeden elementów promocji Jeleniogórskiego Traktu Śródmiejskiego – projektu turystycznego, na który miasto otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych.

Rowerowy Rajd Małym Traktem Śródmiejskim ma długość około 5 km i przebiega przez Wzgórze Krzywoustego, Basztę Grodzką, Wieżę Zamkową, Plac Ratuszowy, Kościół p.w. św. Erazma i Pankracego, Kaplicę św. Anny, Cerkiew Prawosławną p.w. św. Piotra i Pawła, Kościół św. Krzyża, zabytkowy budynek przy ul. Kochanowskiego (siedziba LO nr 1), Teatr im. C.K. Norwida oraz odrestaurowane budynki przy ul. Bankowej. Przewodnik rajdu przekaże krótkie informacje o ciekawych miejscach odwiedzanych przez rowerzystów. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki.

- Zapraszamy wszystkich turystów i amatorów kolarstwa – zachęcił do udziału w rajdzie Maciej Grabek, który dodał, że na sobotnie mistrzostwa przyjedzie wielu zawodników z całej Polski wraz z rodzinami. To właśnie członkowie rodzin kolarzy będą chcieli pojechać trasą rajdu.

Prezydent Marek Obrębalski wyraził nadzieję, że weekendowe imprezy będą kolejnym z kroków przybliżających Jelenią Górę do miana rowerowej stolicy Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group