Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 10546
Zalogowanych: 40
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wrzucaj puszki do kosza, a nie na ulicę

Niedziela, 14 listopada 2010, 9:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Wrzucaj puszki do kosza, a nie na ulicę
Fot. Organizatorzy
Pod tym hasłem Stowarzyszenie Goduszyn przeprowadziło wczoraj akcję zbierania puszek aluminiowych, które zalegają w przydrożnych rowach oraz pochodzą z segregacji śmieci w domach.

– Akcja miała na celu propagowanie segregacji śmieci i odzyskiwanie materiałów recyklingowych, które mają wpływ na zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Zbiórka będzie kontynuowana - kolejna w styczniu i rozszerzymy ją o zbiór plastikowych nakrętek – informuje Robert Obaz ze Stowarzyszenia Goduszyn.

Wczoraj uczestnicy akcji zebrali 44 kilogramy złomu w postaci puszek aluminiowych. Otrzymali za nie 154 zł. Za tę sumę wiosnę planują zakupić kosz do koszykówki dla miejscowych dzieci i młodzieży. W Goduszynie nie ma bowiem ani boisk sportowych, ani placu zabaw.

– Jesteśmy przekonani, że kształtowanie prawidłowych postaw u dzieci i młodzieży, związanych z ochroną środowiska naturalnego, segregacją odpadków przyniesie wymierne korzyści dla naszego otoczenia i pozwoli stworzyć warunki do rozwoju kultury fizycznej w dzielnicy Goduszyn – podkreślają członkowie stowarzyszenia.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
248
Pod domem/blokiem na parkingu
56%
W garażu
35%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
100 szokujących faktów o latach 90 w Polsce
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Bywał też w Jeleniej Górze i Karkonoszach
 
Aktualności
Awaria gazociągu. Ewakuowano 60 osób
 
112
Rozbite auta po mocnym „dzwonie”
 
Inwestycje
Kowary ruszają z budową domu komunalnego
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group