Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 11608
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wrzosy za elektrośmieci

Niedziela, 17 września 2023, 7:06
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wrzosy za elektrośmieci
Fot. WAC
Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności dzisiaj na boisku na osiedlu Orle w Cieplicach w godz. 10-13 odbędzie się piknik ekologiczny. Wczoraj (16.09) podobny piknik odbył się na placu przy pętli autobusowej przy ul. Kiepury.

W ramach wydarzenia pracownicy spółek miejskich promowali korzystanie z komunikacji zbiorowej oraz zapewniali atrakcje dla najmłodszych m.in. kolorowanki i rebusy o tematyce ekologicznego transportu oraz prawidłowego postępowania z odpadami. Na uczestników pikniku czekały upominki: odblaski, magnesy, ulotki i balony. Dużym powodzeniem cieszył się mobilny PSZOK. Za przyniesione elektroodpady można było otrzymać sadzonkę wrzosu. Mieszkańcy Zabobrza bardzo chętnie pozbywali się starych telewizorów, odkurzaczy i innego sprzętu agd czy też akcesoriów komputerowych.

Podczas imprezy prowadzona była też akcja informacyjno-edukacyjna o programie "Czyste powietrze". Chętni mogli dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać dotację na wymianę ogrzewania stałopalnego (tzw.„kopciuchów") na bardziej ekologiczne.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
207
W Internecie
28%
Stacjonarnie w sklepie
66%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
6%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Kilometry
Będą łamać rogatki na torach
 
Tragedie i dramaty
13–latka brutalnie napadła na starszą kobietę!
 
Aktualności
Techno w Jeleniej Górze
 
Czechy
Dlaczego Czesi nagle pokochali Polaków?
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group