Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6940
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wrześniowy koncert na flet i fortepian w JCK

Czwartek, 28 sierpnia 2014, 7:57
Aktualizacja: 8:01
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wrześniowy koncert na flet i fortepian w JCK
Fot. JCK
W pierwszą sobotę września (6 września) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30) zaplanowano koncert w wykonaniu Moniki Kobayashi na flecie i rodowitego Jeleniogórzanina Kamila Piotra Grabowskiego na fortepianie. Wstęp wolny.

W programie koncertu m.in.: Gabriel Fauré (Piece na flet i fortepian) Sergiej Prokofiev (Sonata nr 2 na flet i fortepian op. 94), Fryderyk Chopin (Ballada g–moll op. 23, Ballada F – dur op. 38, Nocturn c – moll op. 48. nr 1), Sergiej Rachmaninov - Etude-tableau fis-moll op. 39 nr 3, Moment Musical op.16 nr 3), Johann Sebastian Bach (Chaconne in d minor (Transcribed for the Piano by Ferruccio B. Busoni)).

Pochodzący z Jeleniej Góry Kamil Piotr Grabowski jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, Akademii Muzycznej im. im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, doktorantem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest także uczestnikiem i laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Kamil Piotr Grabowski to również aktywny pedagog. Jego koncert w Jeleniej Górze jest podziękowaniem za wsparcie w karierze artystycznej.

Monika Kobayashi ukończyła Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. W 1993 r. obroniła dyplom studiów magisterskich w klasie fletu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich i interpretacyjnych pod kierunkiem wybitnych flecistów – Philippe'a Bernolda i Aurèle'a Nicoleta. Przez wiele lat koncertowała na terenie Południowej Wielkopolski z różnymi zespołami instrumentalnymi i instrumentalno-wokalnymi, najczęściej z Kameratą Ostrowską. Współpracowała z orkiestrami i chórami (m.in. z Kapelą Świętogórską w Gostyniu). Brała także udział w licznych festiwalach i projektach artystycznych z udziałem cenionych solistów i aktorów oraz w prawykonaniach dzieł współczesnych kompozytorów. W 2001 r. za swoją działalność muzyczną otrzymała od Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego tytuł “Osobowość Ostrowskiej Kultury”. Ostatnie trzy lata występowała na Mazowszu z zespołem Espressione.

Od 1991 r. artystka nieprzerwanie uprawia także działalność pedagogiczną. Prowadziła klasy fletu w szkołach muzycznych I i II st. w Ostrowie Wlkp., Jarocinie, Sierpcu, Rypinie, a obecnie w Legnicy. W wolnych chwilach zajmuje się muzykoterapią. Monika Kobayashi swobodnie porusza się w kanonie kameralistyki fletowej od baroku po czasy współczesne. W jej repertuarze znajdziemy zarówno najsłynniejsze sonaty z basso continuo (Johann Sebastian Bach, Georg Philipp Telemann, Georg Friedrich Haendel) utwory kompozytorów francuskich na flet i fortepian (Gabriel Fauré, Paul Taffanel, Francis Poulenc), duety fletowo-gitarowe (Astor Piazzolla, Máximo Pujol), jak i polską muzykę XX wieku (Tadeusz Szeligowski). Nieobca jest jej także improwizacja w poezji śpiewanej, ma na swoim koncie płyty zrealizowane z twórcami tego gatunku (“DGD”, “Wyspa”).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group