Zalogowanych: 8

Legnica: Wrócili z MDŚ z aż pięcioma krążkami!

Niedziela, 26 maja 2019, 0:15
Aktualizacja: Niedziela, 26 maja 2019, 5:11
22–osobowa reprezentacja Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra wystartowała w Legnicy w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich. Zdobyliśmy aż 5 medali. Złoto wywalczyła Oliwia Cudyk w kategorii dziewcząt do lat 8 tuż przed Aleksandrą Gerono. Srebrny medal wywalczył również Piotr Kołodziejski w kategorii C14, natomiast brązowe medale przypadły w udziale Jakubowi Bartłomowiczowi (C16) oraz Remigiuszowi Trusewiczowi (C8).

W turnieju brało udział 173 szachistów z dolnośląskich klubów. Zawodnicy grali tempem 15 min na zawodnika + 10 sek. za każde wykonane posunięcie. W zależności od ilości uczestników w poszczególnych grupach grano 7 lub 9 rund systemem szwajcarskim lub kołowym. Najmłodsi szachiści (grupy do lat 8) rywalizowały w sobotę, natomiast pozostałe grupy toczyły zmagania również w niedzielę.

W najmocniejszej grupie (C16-C18) nasz szachista, Jakub Bartłomowicz był trzecim wśród 16-latków zdobywając 3,5 pkt. i poprawiając swój ranking FIDE o 7 pkt. Natomiast w grupie C14 Piotr Kołodziejski zaprezentował się jeszcze lepiej, zajmując drugie miejsce i zdobywając 6 pkt. (+46 FIDE).

W kategorii dziewcząt do lat 12 tuż poza podium (4. miejsce) uplasowała się Aleksandra Zielińska z sześcioma punktami (+18 FIDE). W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców mieliśmy trzech reprezentantów. Najlepszym okazał się Jakub Błaszkiewicz, który z 5 pkt-ami zajął 12. miejsce (+20 FIDE). Po cztery punkty turniejowe zdobyli Michał Cieszkowski oraz Igor Burda, zajmując odpowiednio pozycje 21 i 23.

Wśród 10-latków najlepszym naszym zawodnikiem był Jakub Trusewicz, który zajął 5. lokatę, zdobywając 6 pkt. Ósme miejsce zajął Alexander Kawulski-Chodkiewicz (5,5 pkt.), natomiast Krzysztof Mochól z 5 "oczkami" uplasował się na 14. miejscu. Wśród dziewcząt Nicole Kawulski-Chodkiewicz zajęła wysoką 7. lokatę, zdobywając 5 pkt.

Najwięcej naszych zawodników startowało w kategorii do lat 8 – 6 dziewczynek i 6 chłopców, którzy zdobyli trzy medale. Wśród dziewczynek niepokonana z kompletem 7 pkt. Oliwia Cudyk zdobyła złoty medal. Życiowy sukces odniosła również Aleksandra Gerono zdobywając srebrny medal (5 pkt.). Na uwagę zasługują również starty naszych pozostałych zawodniczek w tej kategorii wiekowej, ponieważ wszystkie dziewczynki uplasowały się w pierwszej dziesiątce. 6. miejsce zajęła Katarzyna Tkacz , 8. miejsce Anna Ulanowska, 9. pozycję Weronika Sękiewicz, a tuż za nią znalazła się Liliana Łoniewska (wszystkie 4 pkt.). Wśród 40 zawodników w kategorii C8 trzecie miejsce wywalczył Remigiusz Trusewicz, który remisując ostatnią partię zapewnił sobie brązowy medal (5,5 pkt). Zarówno Liliana jak i Remik byli najlepsi wśród dzieci urodzonych w 2012 r. co dobrze wróży przed mistrzostwami województwa 7-latków. Bardzo dobrze zaprezentował się Witold Lipiński, któremu do podium zabrakło zaledwie 0,5 pkt. Witek zajął 5. miejsce. Mateusz Glinkowski był dwunasty (4 pkt.), Piotr Ziemak dwudziesty (3,5 pkt.), Aleksander Rybacki dwudziesty drugi (3 pkt.), a Piotr Hejke trzydziesty drugi (2 pkt.).