Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11034
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wracały przez Polskę bez wiz

Wtorek, 2 marca 2010, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
REGION: Wracały przez Polskę bez wiz
Fot. ......
Dwie Ukrainki bez wiz na pobyt i przejazd przez Polskę przekroczyły nielegalnie granicę niemiecko – polską. Zatryzmali je funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze. Kobiety mają siedem dni od zatrzymania na opuszczenie Polski.

W minioną niedzielę na autostradzie A4 koło Legnicy strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli autokar marki Neoplan, którym poruszało się prawie 50 osób, wśród których większość stanowili cudzoziemcy. Podczas sprawdzania dokumentów podróżnych, okazało się, że dwie kobiety, obywatelki Ukrainy, przekroczyły nielegalnie granicę niemiecko – polską. Nie posiadały bowiem wiz uprawniających ich do pobytu i przejazdu przez Polskę. Ponadto jedna z kobiet posiadała nakaz opuszczenia terytorium Niemiec.

– Cudzoziemki oświadczyły, że pracowały i mieszkały w Niemczech od kilku miesięcy. Naruszyły przepisy ustawy o cudzoziemcach i zostały zobowiązane do opuszczenia naszego kraju w terminie do siedmiu dni – mówi ppor. SG Renata Silima, Rzecznik Prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group