Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2478
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wpadły na próbie wyłudzenia kredytu

Piątek, 1 lipca 2011, 8:23
Aktualizacja: 11:33
Autor: KMP
Policjanci zatrzymali dwie kobiety, które w jednym z jeleniogórskich banków próbowały wyłudzić 9000 zł kredytu. Jedna brała pożyczkę na własne nazwisko, a druga wyposażyła koleżankę w sfałszowane dokumenty i była również organizatorką procederu.

Oszustki (w wieku 24 i 59 lat) zostały zatrzymane w minioną środę w jednym z jeleniogórskich banków. 59-letnia kobieta ubiegała się o kredyt w wysokości 9000 zł. W tym celu posłużyła się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Okazało się, że w fałszywy dokument wyposażyła ją młodsza z kobiet, która potwierdziła, że kredytobiorczyni pracuje u niej w sklepie.

– W trakcie czynności funkcjonariusze potwierdzili, że 24-latka prowadzi sklep, jednak kredytobiorczyni tam nie pracuje. 24-latka była też organizatorem nielegalnego procederu . Policjanci ustalili, że w ten sam sposób kobiety 17 maja wyłudziły kredyt w wysokości 5000 zł w innym jeleniogórskim banku. Praktycznie cała gotówka trafiła do rąk 24-latki. Starały się również o kredyty w kilku innych bankach na terenie powiatu jeleniogórskiego. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

Zatrzymane przyznały się do popełnionych przestępstw, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group