Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2024
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wpadł ciężarówką do studzienki kanalizacyjnej

Piątek, 26 kwietnia 2013, 11:17
Aktualizacja: 11:27
Autor: SM
Jelenia Góra: Wpadł ciężarówką do studzienki kanalizacyjnej
Fot. SM
O tym, że po chodnikach nie należy jeździć, ani na nich parkować, przekonał się wczoraj (25.04) kierowca ciężarówki marki Volkswagen. Około godziny 8.00 pod ciężarem samochodu zapadła się pokrywa studzienki kanalizacyjnej oraz część nawierzchni. Kierowca został ukarany słonym mandatem.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Wojska Polskiego, w pobliżu przystanku MZK koło Urzędu Miasta. - Pojazd utknął jednym kołem w studzience – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Strażnicy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz wezwali na miejsce pomoc drogową. Ciężarówka została przesunięta w bezpieczne miejsce.
W związku ze znacznymi szkodami na miejsce został wezwany patrol policji. Dokumentacja z miejsca zdarzenia zostanie przekazana do zarządcy drogi oraz TP S.A./Orange właściciela studzienki – dodaje A. Wilimek.

Kierowca został ukarany mandatem karnym za jazdę po chodniku. Uszkodzona studzienka została doraźnie zabezpieczona i oznakowana.

- Przypominamy że zgodnie z art. 46 prawa o ruchu drogowym parkowanie na chodniku pojazdów o masie powyżej 2,5 t jest zabronione. Dotyczy to parkowania zarówno całego pojazdu, jak i kół jednego boku lub jednej osi – ostrzega rzecznik jeleniogórskiej straży miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group