Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5923
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wolontariusz WOŚP zmyślił napad

Wtorek, 11 stycznia 2011, 14:48
Aktualizacja: Środa, 12 stycznia 2011, 8:03
Autor: KMP
JELENIA GÓRA: Wolontariusz WOŚP zmyślił napad
Fot. DTP
Przed sądem rodzinnym odpowie młody jeleniogórzanin, który w minioną niedzielę zawiadomił policję o napadzie, którego… nie było. Wolontariusz całe zdarzenie zmyślił, bo obawiał się, że może zostać posądzony o kradzież pieniędzy z puszki, która przypadkowo mu się uszkodziła. W wyjaśnieniu sprawy pomógł zainstalowany w mieście system monitoringu.

Dziś policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze prowadząc czynności w związku z usiłowaniem rozboju na nieletnim wolontariuszu ustalili, że takiego przestępstwa w ogóle nie było, a chłopak wszystko zmyślił.

W minioną niedzielę około godziny 16.20 16-letni wolontariusz XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jednego z jeleniogórskich sztabów zgłosił, że padł ofiarą napadu. Chłopak poinformował, że wracając wieczorem samotnie do sztabu oddać puszkę z zebranymi datkami został napadnięty i pobity przez dwóch młodych mężczyzn. Wg słów wolontariusza sprawcy mieli ukraść puszkę, jednak porzucili ją, gdyż zostali spłoszeni przez przypadkowego mężczyznę.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie, analizując zeznania rzekomego pokrzywdzonego stwierdzili, że młodzieniec minął się z prawdą. – W procesie dowodowym ogromną rolę odegrał zainstalowany w mieście system monitoringu, dzięki któremu ustalono, że takiego przestępstwa w ogóle nie było. Nieletni w końcu przyznał się i tłumaczył, że zrobił tak , ponieważ bał się, że zostanie posądzony o kradzież pieniędzy z puszki, która uległa uszkodzeniu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Teraz 16-latek za fałszywe zeznania odpowie przed sądem rodzinnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group