Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 6122
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wolne w Wigilię w gwiazdkowym prezencie

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Piątek, 14 grudnia 2007, 8:09
Aktualizacja: 8:13
Autor: TEJO
Urzędnicy w ratuszu 24 grudnia odpracują w najbliższą sobotę, 15 grudnia.
Fot. Agnieszka Gierus
W tym roku Wigilia świąt Bożego Narodzenia przypada w poniedziałek. To normalny dzień pracy, ale są propozycje, aby uczynić go częściowo wolnym. Czy to konieczne?

Z nietypowym apelem do minister pracy zwrócił się piątkowy Super Expres. – Niech pani skróci czas pracy 24 grudnia, tak żeby wszyscy mogli wrócić do domu w południe! – pisze gazeta.

Dziennik argumentuje, że Wigilia to czas bardzo pracowity w domach: trzeba przygotować wieczerzę, ubrać choinkę i już zadbać o święta. W wielu przypadkach to nie jest możliwe, bo panie do późna muszą pracować w biurach lub stać za ladą. To wszystko może zmienić minister pracy Jolanta Fedak jednym podpisem.

W Jeleniej Górze wolną Wigilię będą mieli urzędnicy z magistratu, ale tylko dlatego, że odpracują ten dzień w nadchodzącą sobotę. Urząd miejski będzie wtedy otwarty jak w dni powszednie. Od poniedziałku (24 grudnia) do środy placówka będzie zamknięta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

marl 14-12-2007 8:20
U mnie w pracy Pan Prezes dał wolne w wigilię. Jego łaska nie ma granic - kazał wziąć wolny dzień z urlopu wypoczynkowego, a jak ktoś już nie ma urlopu to chyba będzie odpracowywał.
ebee 14-12-2007 8:28
Zawsze w wigilię szef zwalniał Panie w wigilię koło południa- były życzenia...... Dzieki cudownemu pomysłowi w sobotę pracownicy będą ........siedzieli 8 godzin, bo........ inne instytucje mają wolną sobotę. Paranoja !!
~tijs 14-12-2007 9:12
a u mnie, szef dal wolna sobote, rowniez wigilie i 3 dni po siwetach. wiec dopiero 2 stycznia do pracy...wspanialy szef
~_rymcycymcy____ 14-12-2007 9:21
Poszedłem do zatrudnionych u mnie pań i mówię: "Od jutra macie tydzień wolnego ! A one na to: NIE, NIE CHCEMY !!! " ...i wtedy mnie żona obudziła do roboty :/
~kmam 14-12-2007 15:13
Uważam że i panie i panowie winni czynnie uczestniczyć w przygotowaniach do Wigilii. Najczęściej panowie ulatniają się z domu, aby ich nie dręczono i idą dręczyć innych. Dziwią się że jakaś instytucja (sklep, bank, urząd) nie jest czynny, bo mogliby tam przeczekać roboty domowe. A mogłoby by być tak pięknie, wszystkie instytucje czynne, tylko naprawdę skrócony czas pracy dla wszystkich, uśmiech plus szczere życzenia i do domu. A tam czas dla rodziny, do wspólnego przygotowania wieczerzy wigilijnej. Najczęściej sami chcemy wolnego a nie widzimy że inni tego czasu wolnego też potrzebują. Dajmy go w ten sposób, że nie załatwiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę, załatwmy to wszystko wcześniej a czas wigilijny poświęćmy tylko sprawom naprawdę ważnym, tylko tym które nie można było załatwić wcześniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group