Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5581
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojna plakatowa pod Śnieżką

Wiadomości: KARPACZ
Sobota, 13 listopada 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:31
Autor: TEJO
Kandydatka na radną powiatową Aleksandra Wolska z Platformy Obywatelskiej złożyła w Komisariacie Policji w Karpaczu zawiadomienie o zrywaniu wszystkich plakatów wyborczych ze słupów, które na afisze przeznaczył burmistrz kurortu.

Na co dzień wszystkie tablice dzierżawione są od gminy przez prywatną firmę, która za odpłatnością umieszcza na nich reklamy. Jednak na czas kampanii wyborczej, zgodnie z zawartą umową, firma ta nie ma prawa dysponować tablicami wyznaczonymi przez burmistrza Karpacza do bezpłatnego umieszczania materiałów wyborczych – informuje Aleksandra Wolska.

Dodaje, że od minionego wtorku każdej nocy, ze wszystkich tablic zrywane są wszystkie plakaty wyborcze, niezależnie od tego, kto je powiesił. W ich miejsce nie pojawiają się też afisze konkurencji. Nienaruszone, tymczasem, pozostają materiały reklamowe, choć – jak zaznacza A. Wolska – nie powinny tam wisieć podczas kampanii. Tak stanowi umowa gminy z dzierżawcą tablic.

– W nocy z 11 na 12 listopada z tablic zostały usunięte nie tylko wszystkie materiały wyborcze, ale także umieszczone na tablicach obwieszczenia wyborcze, czyli urzędowe druki informujące m.in. o zarejestrowanych listach kandydatów. Poinformowany o tym wiceburmistrz Karpacza Ryszard Rzepczyński, obiecał o sprawie – w imieniu władz miasta – zawiadomić tutejszą policję – dodaje Aleksandra Wolska, która sama przedwczoraj złożyła w miejscowym komisariacie doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ZABOBRZANIN 13-11-2010 14:38
Oby tak po wyborach ten szajs posprzątali sami tak szybko jak rozklejali !
~ 13-11-2010 18:44
i bardzo dobrze ze ktos zrywa niech lepiej zajma sie czyms pozyteczniejszym niz tymi zrytymi reklamowkami wyborczymi i ich obietnicami,wielka banda z TUSKIEM na czele juz raz zrobili w Polsce Irlandie i zyjemy w jeszcze gorszej biedzie i nedzy.Banda zlodzieji
~grzech 13-11-2010 21:30
Tak straszne to jest przestępstwo ....ścigać i karać!Panie Malinowski dlaczego Pan stawia radar na rogatkach Karpacza czy działa Pan dla dobra Miłkowian czy Karpaczan, jakie niebezpieczeństwo stanowią dla mieszkańców auta poza Karpaczem ?.Radar jest przecież gminny a nie powiatowo państwowy- niech pan nie wyręcza policji.Chodzi o KASĘ??? Stawiaj Pan to urządzenie w centrum a nie na pożegnanie turystom robi Pan zdjęcie ,rżniecie ich równo.. a w centrum go...lszczyzna i slamsy ZGM-u bez tynku koloru powabu-Stolica Karkonoszy...kamienne parki. Zrób Pan coś z tym drzewem przy zjeżdzie na Kowary zanim ktoś na nim straci życie
~-bodzio_ 13-11-2010 23:54
Niech PO popatrzy w swoich szeregach sama na siebie!!!!!!! To co ONI wyrabiają w tej kampani to o pomstwę do nieba prosi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group