Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7031
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojna klubów w Jelonce?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 września 2008, 15:45
Aktualizacja: Czwartek, 25 września 2008, 10:21
Autor: Mar
Czy działający od kilku lat w Jeleniej Górze Karkonoski Klub Sportowy „Jelenia Góra” będzie musiał 30 września opuścić boisko przy ulicy Podchorążych? Tak się może stać, jeśli w piątek MKS „Karkonosze” podpisze z Agencją Mienia Wojskowego umowę dzierżawy na trzy miesiące.

- Od powstania klubu w roku 2003 dzierżawimy boisko od AMW – wyjaśnia prezes KKS Jelenia Góra, Zbigniew Ładziński – Od dawna zabiegamy o przejęcie stadionu przez miasto na własność, w czym miał nam pomagać prezydent miasta. W tym roku miasto miało przejąć od agencji teren dawnego obiektu sportowego szkoły oficerskiej. Dlatego nie przystąpiliśmy do przetargu na dzierżawę obiektu, jaki rozstrzygnął się we Wrocławiu 19 września.

Tymczasem ofertę na dzierżawę obiektu złożył MKS Karkonosze, w którego imieniu wystąpił Bogdan Kempiński. Jednak czy upoważnienie którym dysponował było ważne, skoro musi je zaakceptować większość zarządu klubu, tymczasem trzech z pięciu członków złożyło niedawno rezygnacje? Wrocławski oddział AMW przyjął ofertę klubu i zaproponował podpisanie umowy w piątek, 26 września.

- Sprawdzimy upoważnienie pana Kempińskiego, oraz złożymy protest we Wrocławiu – mówi Zbigniew Ładziński – To jest działanie na naszą szkodę, bo już słyszymy, że zostaniemy z Podchorążych wyrzuceni ostatniego dnia września. Ale na to nie pozwolimy. Ile tutaj jest naszej pracy!

- Po roku od opuszczenia obiektu przez wojsko stadion wyglądał jak po wojnie, wszystko było zniszczone, tyle pracy włożyliśmy, członkowie klubu i rodzice dzieci, żeby doprowadzić go do dzisiejszego stanu, a teraz wyrzucą nas jak pętaków? – pyta kierownik drużyny, Jan Butkiewicz – Nie pozwolimy zmarnować naszej pracy. A co 200 dzieciakami, które szkolimy w tej chwili? Może Karkonosze chcą ukraść cudzą pracę i zabrać nam zawodników?

- Karkonosze zniszczyły już murawę na Złotniczej i Lubańskiej, używają nieodpłatnie dwa stadiony którymi nie potrafią zarządzać, teraz zniszczą trzeci? – pyta ze złością Zbigniew Ładziński. – Szkoda, że nie znaleźliśmy zrozumienia u prezydentów Obrębalskiego i Łużniaka. Obiecali nam pomoc w przejęciu obiektu od AMW a teraz mówią, że trzeba było też przystąpić do przetargu. Jesteśmy tutaj stroną i będziemy protestować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~to jest temat 24-09-2008 16:55
http://wiadomosci.onet.pl/1508921,2679,1,1,maja_ma_dwoch_chlopakow,kioskart.html
~ja 24-09-2008 17:25
Hahaha no to są właśnie jeleniogórskie realia...dziwię się władzom KKS że wierzyli Obrębalskiemu i Łużniakowi...już nie raz pokazali, że potrafią tylko mówić (lub pojawiać się publicznie żeby na jakiejś focie wylądować) a z robieniem jest dużo gorzej...brak słów
~Kowal 24-09-2008 18:10
zniszczyli Złotniczą i Lubańska hahah..... żalosny jest to.. trzeba bylo przejac stadion a nie wierzyc władzy ze wszystko wam pod ryjok podadzą.... teraz peszek... KKS macie pograne
marl 24-09-2008 18:16
Co to za dziadowskie władze tego klubu KKS? Skoro został ogłoszony przetarg to jak liczyli na przekazanie boiska, mogli wystartowac w przetargu, ale "im sie należy " za darmo. Żenada.
~kibic 24-09-2008 19:11
niech się KSK odwali od KKS-u pod każdym względem są słabsi od KKS. i teraz albo będą chcieli ciagnąć od nich kase albo będą chcieli żeby najlepsi zawodnicy KKS-u przeszli do KSK;/ śmiech na sali a pan panie Obrębalski to niech sie lepiej nie pokazuje na oczy zawodnikom i działaczom KKS!! wstyd!!
~Zdumiony 24-09-2008 19:24
Pan Ładziński po tylu latach obcowania z obecnymi władzami Jeleniej Góry powinien wiedzieć, że "cuda, cuda ogłaszają". Przecież od początku kadencji już jest setki "niedoróbek", przeinaczeń, pomyłek, obietnic bez pokrycia, utopijnych wywodów. Natomiast osiągnięto wybitne mistrzostwo w gadaniu,co będzie.
~... 24-09-2008 19:37
niezle sie usmialem czytajac te wypociny, autor nawet nie potrafi zajac stanowiska i przedastawic normalnie sprawy, nieudolny zarzad smiesznego tworu kks chamskimi atakami na karkonosze probuje odwrocic uwage od swojej nieudacznosci i bezradnosci, do ogloszonego przetargu przystapic mogl kazdy, przystapily tylko karkonosze, o co tu chodzi, jaka jest wina tych ludzi i co oni zlego zrobili? i niech przestanie ten ordynarny cham obrazc najwiekszy i najlpeszy klub w miescie teraz jak raczki wpadly mu do nocnika, rzuca sie jak kot w wannie, a nic juz nie moze zrobic. taki samym jestes radnym jak prezesem czlowieku, mam nadzieje, ze ci to wyciagna przy okazji nastepnych wyborow :)
~xxx 24-09-2008 19:44
jak murawa na złotniczej i lubańskiej jest zniszczona to ja jestem świety!! to boisko na podchorążych jest tak zniszczone ze to jest totalna żenada!!dobrze ze ksk to przejęło moze zadba coś o to boisko!!
~zawodniczka 24-09-2008 19:53
Czego Wy się tak martwicie. Przecież macie do tych spraw zastępcę prezydenta /ze Świeradowa/, orędownika młodzieży, znawcę sportu amatorskiego, wyczynowego, szkolnego, kwalifikowanego i podwórkowego, bojownika rozwoju klubów sportowych, wnikliwego obserwatora rozgrywek sportowych i ratuszowych. Do Niego należy się udać o pomoc - chyba,że nie wie, o jaki stadion chodzi...?
~Prawda 24-09-2008 19:55
Szkoda tylko ze wciąż ci sami ludzie przy "korytkach" - piłkarskich może właśnie dlatego w naszej piłce jest tak jak jest.....?
~Obserwator 24-09-2008 20:12
Wg treści komentarza wcześniej napisanego oraz autora tekstu to oznacza że kolega, towarzysz, Zbigniew Ładziński to chyba sb stary bo chce kontrolować tych którzy jemu udowodnili jego nieudolność i pyche
~Kibic 24-09-2008 21:36
Teraz pan narzeka na Kempińskiego,a zapomniał pan jak kilka lat temu tak Go wychwalał!Jak Kembud był wysoko to pan się piął do góry a teraz... Wstyd p.Ladziński.
~Rally79S. 24-09-2008 21:45
Nikt tam nie chce Karkonaoszy!!! Ani Karkonoszy, ani tych dziwnych kiboli... Słabi są!!!!!!
~Sabath 24-09-2008 22:05
to że boisko jest zniszczone to może być normalne ...
~mieszkaniecjg 24-09-2008 22:12
Panie Ładziński jeżeli takiej jakości argumenty przytacza się na Radzie Miasta, to współczuję wam wszystkim radnym, bo od dawna wiadomo, że dwóch mądrych do połowy to nie to samo co jeden całkiem mądry :(. Nie wiem dlaczego przyszło Panu do głowy, że należało by Pańskiemu klubowi podarować stadion tylko dlatego że używa go Pan 5 lat. Ja dzierżawię sklep od 11 lat, remontuję go co 2-3 lata, płacę czynsz, i nie uważam że tylko z tego powodu właściciel powinien mi go bezpłatnie przekazać. Gdyby tak się stało to pewnie bym się ucieszył, a Pan pierwszy podniósł by larum, że "sprawdzimy kto na to pozwolił" "to jakiś przekręt" itd. Bardzo nie lubię hipokryzji Panie Ładziński !!! A co do braku zrozumienia u Prezydenta, to oburza się Pan, że Prezydent nie odebrał stadionu WŁAŚCICIELOWI czyli AMW, i nie przekazał Pańskiemu klubowi. Szanowny Panie, takich rzeczy to już nawet Putin w Rosji oficjalnie nie robi. Takie coś nazywało się nacjonalizacja i było popularne sto lat temu u bolszewików. Jeżeli jednak uważa Pan że tak trzeba, to może wspólnie napiszemy wniosek do Prezydenta, żebby odebrał majątek Pańskiej firmie i przekazał Pańskim pracownikom ?. Na pewno się ucieszą i projektowi przyklasną. Ja mimo wszystko bym się nie ucieszył. Łatwo w ten sposób dzielić i skłócać ludzi. Bardzo nie lubię hipokryzji Panie Ładziński I ostatnia kwestia - złożenie oferty na dzierżawę. Mówi Pan, że KKS nie złożył oferty w przetargu bo miasto miało przejąć stadion. Nie trzeba być radnym, ani prezesem klubu, żeby wiedzieć, że jak właściciel robi na coś przetarg i chce się z tego korzystać, to trzeba złożyć ofertę ! A jeżeli miasto dogadało by się potem z AMW i przejęło stadion to mogło by się zastanawiać czy komuś go nieodpłatnie użyczyć. Wymyślanie takich argumentów żeby uzasadnić dlaczego się nie złożyło oferty to oszukiwanie mieszkańców a szczególnie dzieci i rodziców z KKS. Prosze popatrzyć im w oczy, zastanowić się chwile, a potem lepiej pomilczeć zamiast opowiadać takie bajki. Niestety oni czasem panu wierzą. Czasami warto powiedzieć że się zrobiło błąd, albo nic nie mówić. Bardzo nie lubię kłamstwa i hipokryzji Panie Ładziński. p.s. Przepraszam wszystkich Internałtów za ten długi post, ale musiałem to napisać bo bardzo nie lubię HIPOKRYZJI.
~do obserwator 24-09-2008 22:49
P)an Ładziński jest jak prawdziwa chorągiewka na boisku.Kiedyś jako działacz cechowy to był we władzach jeszcze (za Woj , jeleniogórskiego) SD (Stronnictwa Demokratycznego) Chyba był V-ce Przew.WK SD. Wiatr powiał to jest B.aktywnym w SLD. Już mu Prezydent pomógł z gruntami jego "FABRYKI" na Waryńskiego. Jeszcze mu mało !! P.Zbyszku opamiętaj się.Bo Twoi wyborcy widzą ,że żadko bywasz na sesjach i nigdy nie zabierasz głosu.Głosujesz zawsze jak Tobie wygodnie a nie jak klub Pozdro dla KOMUSZKA
~Poza sporem 24-09-2008 23:58
"Człowiek człowiekowi wilkiem".Błędem p.Ladzińskiego jest nie zgłoszenie oferty na dzierżawę stadionu.Jednak tyle epitetów,wyzwisk pod adresem człowieka działającego w imieniu dzieci i młodzieży od zwolenników KS Karkonosze -naprawdę nie przystoi. Pan Zbigniew Ładziński jet wieloletnim filantropem działającym na rzecz ubogich,wielodzietnych rodzin.
~Koński jarmark 25-09-2008 0:09
Na forum atmosfera gorsza jak wśród przekupek na jarmarku . Warto jednak się zastanowić i przea...lizować działalność zawodową i społeczną Pana Ładzińskiego i porównać ją z działalnością Pana Kempińskiego.
~do poza sporem 25-09-2008 0:47
filantropem?? slyszale(a)s jego wypowiedzi w MR, jego wypowiedzi na sesji rady miejskiej wczoraj, jego kampanie nienawisci atakow i chamstwa wobec karkonoszy? udez w stol a nozyce sie odezwa, okazal sie beznadziejnym prezesem i teraz za swoja niekompetencje zrzuca wine na karkonosze? to chory czlowiek jest, rozumiem ze ma pretensje do MO za to ze ten wylal sie na jego klub, ale co maja z tym wspolnego karkonosze, ogloszona publicznie oferta przetargu, karkonosze staja do niego jako jedyny oferent i wygrywaja, kks nie przystepuje do przetargu, wiec o co chodzi temu gosciowi?? o co chodzi tendencyjnym mediom, ktore spisuja i zapodaja nam jego smieszne zale, jak widze po komentarzach na wszystkich portalach poza zalosnymi mediami nie ma poplecznikow PANA NIE UMIEM ZAPEWNIC MIEJSCA DO GRANIA I TRENOWANIA SWOJEMU KLUBOWI, a zreszta nie wszystkie media sie zeszmacily, m.in. w MR bylo calkiem ciekawie i obiektywnie, wypowiadal sie kempinski i ja tutaj powtorze skomlacemu ladzinksiemu na pytanie gdzie beda graly dzieci z kks slowami kempinskiego: WSZYSCY MOGA ROZPOCZAC TRENINGI W MKS KARKONOSZE, nawet na treningi bedziecie chodzic w to samo miejsce :)
~Lotnik 25-09-2008 11:25
do zarządu KKS: czego nie chcecie sobie stworzyć z KSK jednego dobrego klubu który znaczyłby coś w regionie(mówię o grupach młodzieżowych). Skoro zależy wam na dzieciach, to dlaczego nie? nie ukrywajmy drogi zarządzie, że ładny profit macie z tego "giercowania". Napiszcie ile wynosi miesięczna składka? razy 200 dzieciaków. Jeżów Sudecki (taka malutka wioska) ma seniorów, juniorów, i dwie grupy młodzieżowe... i nikt nic nie płaci !!! Dlatego nie wierze, że macie taki mały budżecik, żeby dzieciaki musiały płacić za stroje i wyjazdy, a wy "społecznie" uczycie ich futbolu :) :)
~ksk 25-09-2008 11:41
dobre usmialem sie, niech ladzinski im zrobi boiska kolo swojego domu, a jak sie nie podoba to mozecie wrocic do karkonoszy, o starszych rocznikach bedzie mozna powiedziec, czyli tam skad wyszliscie, jak harry z krolikiem dokonali grabiezy na najstarszym i najbardziej zasluzonym klubie w miescie, pozdrowienia panowie, a na koniec maly rebus dla panow H i K dotyczacy ich ostatnich dni w karkonoszach: francja, oboz, rodzice, zbiorka, 10 tys, nic nie widze nic nie slysze...
~misio 25-09-2008 14:19
i rozumiem że w tym wszystkim najważniejsza jest piłka!!!????
~misio 25-09-2008 14:27
i rozumiem że w tym wszystkim najważniejsza jest piłka!!!????
~krzych 25-09-2008 15:20
pilka to tylko przykrywka.wszyscy dobrze wiedza ze KKS to komercyjny klub stworzony po to zeby zarabiac!!!a tu taki psikus.
~the observer 25-09-2008 20:34
mam dobre smiechy z tych pokrak z kks, olali przetarg bo liczyli na prezenty, a teraz chodza i pluja naokolo na bogu ducha winne karkonosze! i bardzo dobrze ze ksk stanelo do przetargu, najwyzsza pora aby wyplenic to dziadostowo na podchorazych i zeby wrocila tam bialo-niebieska tarcza z dumnym jeleniem, do pilkarzy kks: jeszcze bedziecie bogu dziekowac, ze wyrwano was z tego bagna i znow zalozycie swieta biala-niebieska koszulka
~... 25-09-2008 23:08
Jak czytam to co piszą nie którzy że jakaś święta oszulka biało niebieska te ksk i te KKS to ludzie o czym wy tu mówicie KSK biedny klub KKS biedny Klub nie rozumiem jedno miasto i się kłóci jak Chelsea z Arsenalem o Wembley hehe.. wejście Się uspokujcie Tu chodzi o Naszego Super Prezydenta który obiecał Stdion kks-owi a wystawił o na przetarg Wont z takim prezydentem... KSK jeśli kupi ten stadion to miejmy nadzieje że coś odnowią i będzie kolejny Stadon jakiś lepszy w JG, ale znająć życie nic z tego nie będzie... Jeleniogórskie Kluby sie Nadają Tu nikt nie ma przyszłości ! dlateo trzeba za granice ! :)
~Parafianka 26-09-2008 23:23
Panie Zbyszku jeżeli w roku 2002 nie zaszkodziła Panu "Katolewica"-to nie ma co się przejmować tym drobnym incydentem z boiskiem . Również większość komentarzy skierowanych do Pana pochodzi od ludzi zawistnych o prostackich manierach. Życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group