Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6003
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: "Wojewódzkie" baraki do rozbiórki

Poniedziałek, 12 października 2009, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: "Wojewódzkie" baraki do rozbiórki
Fot. TEJO
Niebawem z krajobrazu ulicy Słowackiego znikną istniejące tam od 1975 roku baraki biurowe, w których przez prawie 20 lat działała jeleniogórska prokuratura wojewódzka.

Zniszczony upływem czasu i nie nadający się do powtórnego zagospodarowania budynek oraz grunt wystawiono na sprzedaż w ubiegłym roku. Znalazł się w końcu chętny, który całość zakupił, a zabudowania właśnie rozbiera. To jedna z firm z Lubawki.

Baraki zbudowano w 1975 roku aby umożliwić działanie powołanym do życia instytucjom w związku z utworzeniem województwa jeleniogórskiego w ramach reformy administracyjnej przeprowadzonej przez Edwarda Gierka. Choć z założenia miały być obiektami tymczasowymi, przetrwały do dziś. Najpierw w latach 1975 – 1994 działała tam Prokuratura Wojewódzka w Jeleniej Górze, później – po przeprowadzce śledczych na ulicę Muzealną – znalazł tam siedzibę Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Działał w fatalnych warunkach do ubiegłego roku. Baraki stały niewykorzystane przez ponad rok. Wkrótce nie będzie po nich śladu. To zresztą bodaj ostatnie tego typu obiekty zbudowane przed ponad 30-laty na potrzeby rozrośniętej administracji wojewódzkiej. Pozostałe już rozebrano lub uległy spaleniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group