Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6962
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wojewoda w celi?

Piątek, 29 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:33
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Centralne Biuro Śledcze zatrzymało znanego dolnośląskiego dyplomatę.

Czy Ryszard Nawrat, były wojewoda , a obecnie konsul honorowy Kazachstanu, wziął łapówkę w zamian za obietnicę pomocy przy zdobywaniu kontraktów?

Cała sprawa jest bardzo tajemnicza. Póki co, nikt nie zdradza szczegółów. Faktem jest, że Ryszard Nawrat został zatrzymany przez oficerów Centralnego Biura Śledczego już w środę wieczorem. Wczoraj przez kilka godzin był przesłuchiwany – najpierw w Komendzie Wojewódzkiej Policji, a później w prokuraturze.
Sprawa musi być poważna, bo zeznawał w wydziale do walki z przestępczością zorganizowaną. Na razie byłemu wojewodzie nie postawiono formalnie żadnych zarzutów. Prokurator nie wystąpił również z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. – Wszelkie decyzje w tej sprawie zapadną w piątek – mówi Leszek Karpina, rzecznik prokuratury. Na razie Ryszard Nawrat jest zatrzymany do wyjaśnienia na 48 godzin. – Jeśli ktoś jest zatrzymywany przez Centralne Biuro Śledcze, to w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa – tyle jedynie zdradza Beata Tobiasz z dolnośląskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group