Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13341
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra - region: Wody jeszcze wysokie, ale już opadają. Zagrożenie mija

Środa, 26 czerwca 2013, 10:12
Aktualizacja: Czwartek, 27 czerwca 2013, 7:47
Autor: Mea
Jelenia Góra - region: Wody jeszcze wysokie, ale już opadają. Zagrożenie mija
Fot. Czytelniczka
Wody w rzekach opadają, ale nadal utrzymany jest alarm przeciwpowodziowy w Jeleniej Górze i pogotowie w powiecie. Stan alarmowy przekroczony jest na rzekach Bóbr i Kamienna w Jeleniej Górze oraz na rzece Kamienica w Barcinku. Padać ma do godz. 16.00, jednak mniej intensywnie niż wczoraj.

- Poziom wody w rzece Bóbr w Jeleniej Górze o godz. 9.00 przekraczał stan alarmowy o 25 cm, natomiast na rzece Kamienna w Cieplicach o 6 cm. Woda opada, jednak utrzymujemy stan alarmowy w Jeleniej Górze. Wczoraj woda nie wylała z koryt rzek, nie było poważniejszych podtopień – poinformował Włodzimierz Belta z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze.

Uspokoiła się też sytuacja w powiecie jeleniogórskim, gdzie nadal obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. – Stan alarmowy utrzymuje się jedynie na rzece Kamienica w Barcinku. Poziom wody przekracza go o 19 cm, jednak nie ma zagrożenia powodzią. Stan ostrzegania przekroczony jest na rzece Bóbr o 3 cm w Wojanowie i na rzece Łomnica o 34 cm w Łomnicy. Nie było poważniejszych zdarzeń związanych z intensywnymi opadami deszczu – informowała Marta Weraksa z Wydziału Zarządzenia Kryzysowego i Spraw Obronnych w powiecie jeleniogórskim.

Strażacy dzisiaj (26.06.) już nie mieli zgłoszeń związanych z podtopieniami. Natomiast wczoraj interweniowali 32 razy. – Wypompowywaliśmy wodę z piwnic, udrażnialiśmy studzienki i rowy melioracyjne m.in. w: Barcinku, Czernicy, Dziwiszowie, Jeżowie Sudeckim, Kostrzycy, Kowarach, Miłkowie, Piechowicach, Rybnicy, Siedlęcinie, Płoszczynie, Starej Kamienicy, Szklarskiej Porębie, Łomnicy, Ściegnach oraz w Jeleniej Górze przy ul. Cieplickiej, Marcinkowskiego, Spółdzielczej, Wiejskiej i Witosa – poinformował Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

- Ponadto układane były worki z piaskiem i rękawy wypełnione wodą, by umocnić brzegi rzek, m.in. przy ul. Wiejskiej na Zabobrzu, ul. Witosa w Maciejowej oraz w Łomnicy, Szklarskiej Porębie i Siedlęcinie – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1069
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group