Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 6411
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wodnik odwoła się do prezesa Wód Polskich

Środa, 14 kwietnia 2021, 13:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wodnik odwoła się do prezesa Wód Polskich
Fot. Przemek Kaczałko
W odpowiedzi na telekonferencję Wód Polskich, jeleniogórska spółka Wodnik odniosła się do sprawy odrzucenia przez państwowego regulatora wniosku taryfowego. Katarzyna Wierska-Kuberka zapowiada odwołanie do prezesa Wód Polskich.

Konferencja Wodnika odbyła się przed jednym z budynków spółki na pl. Piastowskim 12, który jest kiepskim stanie.

Budynek jest w fatalnym stanie technicznym, pracownicy mogą jeszcze tu pracować, ale jakościowo wygląda to fatalnie. To nie ma być biurowiec dla mnie, jak niektórzy sugerują. Dlatego w planie inwestycyjnym zaplanowaliśmy 5 mln zł na remont lub zakup nowego budynku - tłumaczyła na wstępie Katarzyna Wierska-Kuberka.

Cały Wieloletni Plan Inwestycyjny opiewa na kwotę 141 mln zł, więc 5 milionów to niewielka część wszystkich planowanych wydatków - przekonywała prezes Wodnika. Przedstawicielka spółki wyrażała zniesmaczenie, że o decyzji Wód Polskich dowiadują się najpierw media, a znacznie później spółka, której to dotyczy.

W ciągu trzech lat podwyżka za wodę i ścieki ma wynieść 9,49 proc. - To absolutne minimum, żebyśmy mogli wyjść na 70 tys. zł zysku rocznego - przekonuje K. Wierska-Kuberka.

Pierwotna propozycja stawek zgłaszana przez Wodnika w styczniu br. zakładała podwyżkę 35 proc. za wodę i 44 za ścieki. Zatem z czego spółka rezygnowała obniżając planowane koszty?

Oczywiście wycięliśmy inwestycję w Grabarowie. Zrezygnowaliśmy z kilku inwestycji sieciowych, zrezygnujemy z nowego budynku dla pracowników. Wody Polskie zakwestionowały również wielkość podwyżek - nie wiem co na to powiedzą związki zawodowe - mówiła prezes Wodnika.

Jednocześnie spółka zapowiada, że odwoła się od decyzji wrocławskiego oddziału Wód Polskich do prezesa państwowego regulatora.

Twoja reakcja na artykuł?

5
13%
Cieszy
3
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
29
74%
Złości
2
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group