Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 4608
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Woda podrożeje? PiS jest przeciw

Niedziela, 17 stycznia 2010, 9:15
Aktualizacja: 9:15
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Woda podrożeje? PiS jest przeciw
Czy radnym PiS uda się przekonać rządzących miastem kolegów, aby odrzucili prezydencki projekt?
Fot. TEJO
Pod obrady radnych na najbliższej, wtorkowej sesji, ma trafić projekt uchwały o likwidacji dopłat do wody i odprowadzania ścieków dla mieszkańców Jeleniej Góry. – Jeśli uchwała przejdzie, będziemy płacić wyższe rachunki – zapowiadają radni Prawa i Sprawiedliwości.

Wystąpili z apelem do swoich kolegów z Platformy Obywatelskiej oraz Klubu Jelenia Góra XXI, aby ci odrzucili proponowane przez prezydenta zmiany. – Przyjęcie tego projektu uchwały oznacza, iż mieszkańcu Jeleniej Góry będą mieli w 2010 roku dwie podwyżki cen wody. Jedną od 1 lutego 2010 w związku z likwidacją dopłat, drugą od 1 lipca 2010 roku wraz z nową taryfą za wodę.

Rada przyjmując w ubiegłym roku uchwałę o dopłatach do wody i odbioru ścieków zagwarantowała mieszkańcom Jeleniej Góry iż przez rok ceny wody nie ulegną zmianie. Likwidacja dopłat oznacza złamanie obietnicy danej mieszkańcom – zauważa Ireneusz Łojek, szef Klubu PiS.

– Nie chcemy podwyższać cen wody. Na jednej z komisji została przedstawiona propozycja zniesienia dopłat do wody dla wszystkich gospodarstw domowych. Wyższe dopłaty do mieszkaniowe mieliby wówczas najubożsi jeleniogórzanie. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła – mówi tymczasem zastępca prezydenta Jerzy Lenard.

O sprawie radni zdecydują podczas wtorkowego posiedzenia poświęconego uchwaleniu budżetu na 2010 rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group