Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9669
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Wobec codzienności ” – II doroczna wystawa JSF

Piątek, 3 stycznia 2020, 13:01
Aktualizacja: Wtorek, 7 stycznia 2020, 5:25
Autor: Janina Hobgarska
Region: „Wobec codzienności ” – II doroczna wystawa JSF
Fot. Użyczone/Archiwum JSF
Żyjemy w czasie nadmiaru. Natłok zdarzeń ważnych i mniej znaczących, ale hałaśliwych, zajmuje nasze myśli i skupia uwagę. Często nie potrafimy oddzielić tego co istotne od medialnego szumu. Nie wiemy, gdzie jest kończy się prawda, a zaczyna manipulacja. Zacierają się normy i różnice między porządkiem a chaosem. Stajemy bezradni wobec faktów dokonanych. Z takich przemyśleń zrodził się pomysł na wystawę.

Towarzyszyło temu przekonanie o potrzebie zajmowania stanowiska, rejestrowania zmian, tworzenia dokumentów czasu, obserwacji naszej codzienności i własnych emocji w sposób przynależny fotografom. To artystyczne wyzwanie podjęło 16 członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii: Wojciech Bykowski, Beata Chłopeniuk, Jan Foremny, Jarosław Frątczak, Dariusz Goetze, Nina Hobgarska, Jacek Jaśko, Marek Liksztet, Wojciech Miatkowski, Tomasz Mielech, Natalia Polak, Dariusz Szymański, Grzegorz Truchanowicz, Zygmunt Trylański, Agnieszka Hundert-Wawrzyniak, Norbert Wawrzyniak.

Pokazują oni swoje nowe prace, które są odpowiedzią na postawione problemy.

Jak pisze w katalogu Justyna Wierzchucka: „Fotografie wybrane na wystawę prezentują subiektywne, indywidualne spojrzenia na otoczenie, są luźną interpretacją każdego z twórców na temat podjęty w wystawie. Od migawek z codziennego życia rodziny, przez ulotne wrażenia z domowych wnętrz, aż po krajobrazy i architekturę, czy zdjęcia z udziałem ludzi, zgromadzonych we wspólnym celu. Ulice miast z zaniedbanymi zakątkami, zarastające roślinnością światowej klasy zabytki, fragmenty architektury wplecione w graficzne animacje, dzieci sprzedające zabawki czy żebrząca staruszka – te momenty, osoby przykuły uwagę fotografów, spowodowały, że warto było wyciągnąć aparat i utrwalić chwilę, wrażenie. A potem pokazać je widzowi - kolejnemu ogniwu w procesie zapamiętywania i interpretowania”.

Ta prezentacja jest też obrazem indywidualnych preferencji estetycznych oraz aktualnej kondycji twórczej Strefy.

Zapraszamy do jej obejrzenia w Muzeum Karkonoskim( Galeria na Górze) od 10 stycznia do 9 lutego br. oraz w Świdnickiej Galerii Fotografii w Świdnicy od 14 – 28 lutego 2020r.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group