Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6224
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wnioski po festynie: Goduszyn rozkwita!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 7 września 2014, 8:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 września 2014, 7:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Przez lata zaniedbywana i zapomniana dzielnica Jeleniej Góry. Goduszyn, bo o nim mowa, doczekał się zmian na lepsze. Powstało boisko typu orlik, plac zabaw, chodnik, a mieszkańcy wraz z zaproszonymi gośćmi po raz piąty spotkali się na festynie organizowanym przez Stowarzyszenie Goduszyn.

Pod hasłem "Baw się z nami, sąsiadami" odbyła się wczoraj (6.09.) impreza przy boisku w Goduszynie. Na początek jeleniogórscy dziennikarze mogli przekonać się o umiejętnościach piłkarskich młodych goduszynian, którzy wysoko pokonali reprezentację mediów 9:1. Oba zespoły mimo trudnych warunków atmosferycznych (ulewny deszcz i burza) zdecydowały się grać nie czekając na poprawę pogody, a po meczu zostali nagodzeni pamiątkowymi medalami oraz karnetami na zabobrzańskie korty tenisowe.

Wśród atrakcji nie brakowało zabaw dla dzieci. Było miasteczko ruchu drogowego, animacje z teatrem Mała Bajeczka, loteria fantowa czy występ klauna Rufi-Rafi. Zebrani na polanie przy boisku mogli też podziwiać pokaz tańca grupy Dancing Heels ze Szkoły Tańca Krzysztofa Cieślaka, czy taniec brzucha formacji Hayat. Nie zabrakło też muzyki ludowej w wykonaniu Rybniczanek oraz wieczornego Fire Show - tańca z ogniem.

- Widać zmiany z dnia na dzień. Zaczynaliśmy w tym roku od szlaku turystycznego, przez porządkowanie cmentarza, dzień sąsiada, noc świętojańską i dzisiaj organizowany od pięciu lat festyn "Baw się z nami, sąsiadami" - powiedział organizator imprezy Robert Obaz.

- Trzeba przyznać, że to najpiękniej położone boisko w Jeleniej Górze i gęstość zaludnienia nie powinna być wyznacznikiem miejsc, gdzie warto inwestować. Zaniedbywany od lat Goduszyn doczekał się dobrych gospodarzy i niektórzy radni z Zabobrza, czy podobno z Dziwiszowa powinni patrzeć na Jelenią Górę jako całość, a nie tylko na swoje "podwórko". Ich słowa na portalach społecznościowych świadczą o obłudzie - chcą kasy z Unii Europejskiej na rozwój biednych regionów, a we własnym mieście są przeciwni inwestowaniu w Goduszyn. Dziękuję panu prezydentowi Jeleniej Góry i Robertowi Obazowi za poprawę warunków życia w naszej wsi - powiedział pan Piotr, mieszkaniec Goduszyna.

Jakie kolejne cele stawia przed sobą społeczność tej jeleniogórskiej dzielnicy? – To na pewno walka o rondo i budowa miejsca spotkań – stwierdził Robert Obaz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ 7-09-2014 8:41
No jak już powstał chodnik to ful wypas. Ludzie lądują na księżycu a tu taki szał.
~gluś 7-09-2014 8:44
bo mają fantastycznego mieszkańca Pana Roberta Obaza, który potrafił z mieszkańców wykrzesać tę iskierkę, żeby im się chciało chcieć i walczy o tę małą ojczyznę jak mało który z obecnych radnych, liczę że w nowej radzie miasta właśnie tacy "pozytywnie zakręceni" znajdą miejsce by także inne dzielnicy Jeleniej Góry rozkwitały
~ 7-09-2014 8:48
To, że dopiero powstał chodnik świadczy jak zaniedbana była ta dzielnica. Dla polityków to gra nie warta świeczki bo co ich obchodzi 300 osób z Goduszyna jak na Zabobrzu mają dziesiątki tysięcy potencjalnych wyborców. Brawo Robert!
~do 8:41 7-09-2014 9:02
Łatwo jest krytykować, trudniej już pomóc.Siedząc w domu przy kompie pisać ironiczne posty. Niektórzy myślą, że mamy jeszcze komunizm i wszystko nam się należy, wszystko niby dostaniemy za darmo.To jest nie prawda - owszem płacimy podatki, to za nie powstają nowe obiekty. Każdy chce, ale nie wszyscy dostają. Wielu pracujących społecznie wie jak trudno jest cokolwiek załatwić. To dzięki takim społecznikom, którzy poświęcają swój czas, a nie raz i pieniądze coś można zmienić na lepsze. Może to mały krok, ale to już coś. Brawo Goduszyn i wszyscy działający w tym stowarzyszeniu :)
~tr 7-09-2014 9:47
Co to znaczy rozkiwta, w słowniku nie znalazłem?!
~xx 7-09-2014 10:41
Jelenia Góra to dziwny twór,powcielali kilka wiosek i dwa miasteczka,długie to to na 30km,szerokie miejscami tylko na 100m ni pies ni wydra;)Pradziwa Jelenia Góra to ratusz i wszystko co w promieniu 3-5km od niego i tak powinno zostać jak było dawniej.
~Ewka 7-09-2014 10:53
Wszystkich niedowiarków zapraszam do nas na festyn w przyszłym roku - gwarantując świetna zabawę. Dojazd linią autobusową nr 11 lub własnym transportem (parking bezpłatny) I proszę się nie obawiać nikt nikogo przysłowiową sztachetą nie bedzie witać :)
~co za żal!!! 7-09-2014 12:20
Parodią jest twierdzenie, że Goduszyn rozkwita. Toż to wiocha zabita dechami. Biedoty kupa i kilku nowobogackich i tyle. Robert Obaz na grzbiecie ludzi z Goduszyna chce się wywindować na radnego. Przecież to komuch, on ludzi nie uszanuje, tylko wykorzysta.
~ 7-09-2014 13:41
dziennikarzyny do pióra a nie do grania w gałę!
~do 10:41 7-09-2014 13:51
jest jak jest szybko tego się nie zmieni a żyć trzeba, brawo GODUSZYN a radny Wrotniewski niech się wstydzi swojego koniunkturalizmu i krótkowzroczności
~ 7-09-2014 15:12
Wiec wyborczy towarzyszy z sld? Powiedzial pan Zenek z lasu.
~ 7-09-2014 15:23
Było super.GODUSZYN brawo.Bylam tam. zabawa dla dzieci i dorosłych .jak się patrzy .Szkoda ,że nie wylosowałam złotego pierścionka a było tak blisko.Dzięki społecznicy to dzięki waszej pracy i poświeceniu wspólnie spędziliśmy to sobotnie popołudnie. CAŁUSKI
~Zorro 7-09-2014 16:20
Podziękowania dla Stowarzyszenia. Oby jeszcze drogę na Siedlęcin poprawić. Brawo!
~Turysta 7-09-2014 17:16
O jakim nowym szlaku turystycznym pan Obaz mówi? Żadnego szlaku w Goduszynie nie widziałem. A punkty widokowe jak były zarośnięte, tak nadal są. Pan Obaz dużo mówi, a robi mało, tylko okłamuje mieszkańców.
~Kaczor 7-09-2014 17:17
''co ci żal!!!'' ma rację. Obaz faktycznie próbuje załatwić sobie lepszą posadkę w ratuszu udając społecznika i niestety spora część ludzi widocznie już została oszukana. Z resztą też są jaja. Chodnik jest tylko do kaplicy, cmentarz jak próbowali odnowić to bardziej mu zaszkodzili niż pomogli. Panie Obaz, Goduszyn nie kończy się na środkowej części. Most wyżej się rozpada, droga przypomina raczej ser z dziurami a pan uważa że "rozkwit" Goduszyna to twoja zasługa? To zasługa tych mieszkańców którzy mają rozum i zamiast mieszać się w wasze cyrki wolą zakładać firmy i pracować na swoje lepsze życie nie interesując się twoim stowarzyszeniem.
~ 7-09-2014 17:50
zloty pierscionek to taki wabik....jak w telekonkursach
~ksawercia 7-09-2014 20:33
Robert Obaz na prezydenta!! Czas na zmiany w jeleniogórskim ratuszu.
~Lewap 7-09-2014 21:06
Wielkie brawa dla o organizatorów festynu w Goduszynie ,bardzo dużo się wydarzyło w tej zapomnianej przez władze miasta dzielnicy ,wielka to zasługa prezesa stowarzyszenia, który bardzo dużo zrobił dla dobra społeczności tej dzielnicy. Brawo Robert
~ 7-09-2014 22:47
Brawo Goduszyn!!!
~czy na pewno 8-09-2014 10:59
A propos chodnika to inwestycja ta zaplanowana była wiele lat temu. Nie wiem dlaczego Pan Robert Obaz sobie przypisuje takie zasługi???? Czas zacząć kampanię??? Kiełbasa wyborcza.
~goduszynianiec 8-09-2014 15:50
ale na gorze juz chodnika nie ma do gornego przystanku dziekujemy za ulice
~ichacha ... 12-09-2014 23:02
Witam, sporo ty komentarzy. To i ja dodam swój, sporo jeżdżę konno po okolicy Goduszyna, Wojcieszyc i mogę potwierdzić, że są wykonane trasy dla wycieczek pieszych a i miłośników enduro jest sporo. Trasy są oznakowane kolorami.
~Koleszka 14-09-2014 7:16
Dobrze, że są ludzie tacy jak Robert Obaz, którzy pobudzają do działania takie fajne małe społeczności jak Goduszyn. GRATULUJĘ!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group