Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8388
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wniosek w sprawie S8

Sobota, 27 lutego 2021, 7:02
Autor: WAC
Region: Wniosek w sprawie S8
Fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła w ostatni czwartek (25.02) do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu trzeci wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Wrocław (Magnice) - Kłodzko.

Złożony wniosek dotyczy odcinka drogi Bardo - Ząbkowice Śląskie. Wcześniej podobne wnioski GDDKiA złożyła dla fragmentów trasy Łagiewniki - Wrocław (Magnice), oraz Ząbkowice Śląskie - Łagiewniki. Dla tych pierwszych dwóch odcinków S8 wszczęto już postępowania, składane są wyjaśnienia do raportów o oddziaływaniu na środowisko. Oznacza to, że w pierwszej połowie 2021 r. RDOŚ wystąpi o opinie do właściwych instytucji publicznych, tj. Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Dolnośląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu, a następnie zainicjuje konsultacje społeczne.

Ostatni odcinek S8, tj. Kłodzko - Ząbkowice Śląskie, z uwagi na planowaną budowę obwodnicy Złotego Stoku w ciągu drogi krajowej nr 46, został podzielony na dwa mniejsze fragmenty, tj. pododcinek Bardo - Ząbkowice Śląskie (IB) oraz pododcinek Kłodzko - Bardo (IA). W czwartek złożono wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego pierwszego.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach jest niezbędna do realizacji inwestycji, ponieważ wskaże przebieg drogi S8 przeznaczony do dalszych prac projektowych - informuje GDDKiA. - Wydanie decyzji da również możliwość ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy robót. Jest także konieczna do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Do wniosków o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach został dołączony raport o oddziaływaniu tej inwestycji na środowisko. W raporcie dokonano szczegółowych prognoz oddziaływania budowy S8 w zakresie hałasu, jakości powietrza i wód oraz wpływu na inne elementy środowiska (rośliny, zwierzęta, klimat, krajobraz, zdrowie i życie ludzkie). Na podstawie wymienionych wyżej analiz wskazane zostały działania minimalizujące i kompensujące wpływ inwestycji na środowisko. Określona została m.in. lokalizacja i parametry przejść dla zwierząt, zabezpieczeń akustycznych, urządzeń ochrony wód, nasadzeń zieleni, zakres nadzoru przyrodniczego itp. Każda osoba zainteresowana tymi kwestiami będzie miała możliwość zapoznania się z raportem na etapie konsultacji społecznych, co w założeniu ma nastąpić w tym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

23
88%
Cieszy
3
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
120
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group