Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2806
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Właściciele zostawili psa na kilka dni bez opieki

Sobota, 9 maja 2015, 13:00
Aktualizacja: 13:05
Autor: SM
Jelenia Góra: Właściciele zostawili psa na kilka dni bez opieki
Fot. Archiwum
W piątek (08.05) ok. godziny 22.30 strażnicy miejscy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na ulicy Weigla w Jeleniej Górze jest pies, który od kilku dni został pozostawiany bez opieki.

Mieszkańcy budynku poinformowali, że zamknięty w lokalu pies zakłóca spokój głośnym wyciem, szczekaniem i skomleniem. Właścicieli zwierzaka - kobiety i mężczyzny - od kilku dni nikt nie widział. Nie powiodły się również próby nawiązania z nimi kontaktu.

- Mieszkańcy poprosili o zdecydowane działania, bo zachowanie tych lokatorów od dłuższego czasu zakłóca ład i porządek w budynku – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Na pukanie do drzwi nikt nie odpowiadał a, a wszystkie okna były zasłonięte szmatami, co uniemożliwiało ocenę stanu zwierzęcia jak również w jakich warunkach przebywa. W toku prowadzonych działań, na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji, zastęp straży pożarnej oraz pracownik schroniska. Strażacy i policjanci dostali się do lokalu przez okno i dokonali oględzin lokalu. Przebywający tam pies został przetransportowany do schroniska dla małych zwierząt. Był osłabiony i wystraszony, ale ogólnie w dobrej kondycji – dodaje A. Wilimek.

Dalsze działania strażników miejskich polegały na zabezpieczeniu dostępu do mieszkania przez osoby postronne (podczas akcji zostało uszkodzone okno i zamek drzwi). Około godziny 7.00 (09.05) lokal został zabezpieczony przez pracownika Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Wobec właścicieli psa strażnicy miejscy w porozumieniu z policją będą prowadzić dalsze czynności wyjaśniające.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group