Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3121
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Właściciele zostawili psa na kilka dni bez opieki

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 maja 2015, 13:00
Aktualizacja: 13:05
Autor: SM
Fot. Archiwum
W piątek (08.05) ok. godziny 22.30 strażnicy miejscy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na ulicy Weigla w Jeleniej Górze jest pies, który od kilku dni został pozostawiany bez opieki.

Mieszkańcy budynku poinformowali, że zamknięty w lokalu pies zakłóca spokój głośnym wyciem, szczekaniem i skomleniem. Właścicieli zwierzaka - kobiety i mężczyzny - od kilku dni nikt nie widział. Nie powiodły się również próby nawiązania z nimi kontaktu.

- Mieszkańcy poprosili o zdecydowane działania, bo zachowanie tych lokatorów od dłuższego czasu zakłóca ład i porządek w budynku – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Na pukanie do drzwi nikt nie odpowiadał a, a wszystkie okna były zasłonięte szmatami, co uniemożliwiało ocenę stanu zwierzęcia jak również w jakich warunkach przebywa. W toku prowadzonych działań, na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji, zastęp straży pożarnej oraz pracownik schroniska. Strażacy i policjanci dostali się do lokalu przez okno i dokonali oględzin lokalu. Przebywający tam pies został przetransportowany do schroniska dla małych zwierząt. Był osłabiony i wystraszony, ale ogólnie w dobrej kondycji – dodaje A. Wilimek.

Dalsze działania strażników miejskich polegały na zabezpieczeniu dostępu do mieszkania przez osoby postronne (podczas akcji zostało uszkodzone okno i zamek drzwi). Około godziny 7.00 (09.05) lokal został zabezpieczony przez pracownika Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Wobec właścicieli psa strażnicy miejscy w porozumieniu z policją będą prowadzić dalsze czynności wyjaśniające.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Yacek Placek 9-05-2015 16:13
A co tu wyjaśniać? Masz psa, masz obowiązek! Przed planowanym wyjazdem należało zatroszczyć się o opiekę nad zwierzęciem. Są dziś hotele dla psów i kotów, można poprosić krewnych lub zwrócić się o pomoc do schroniska. Ponieważ pies nie został sam dłużej, nie był wychudzony. Dobrze, że dał znać o sobie, wówczas sąsiedzi zainterweniowali, słusznie zresztą. Odebrać takim psa, jak robią to w Stanach i oddać ludziom, którzy kochają zwierzęta. Właścicieli natomiast ukarać wysokim mandatem.
~maska 9-05-2015 17:41
Ludziom przeszkadzało, że szczekał, gdyby nie zakłócał im spokoju, nic by nie zrobili, nawet mając wiedzę,że pies jest sam. Właścicielom życzę podobnych przeżyć.
~fozy 9-05-2015 20:56
Ukaraniem mandatem nic nie da , ja 19 IV 2015 znalazłam w pudełku szczeniaka ,było to w tunelu między W.Pola a 1Maja. Takich ludzi powinno wysyłać się do pracy w schronisku może wtedy nabraliby trochę rozumu.Bo dla mnie to są prymitywy.
~Wiesiu 9-05-2015 21:57
3 dni to niewiele ale pies nie wiedział czy został sam na 3 dni czy na zawsze dlatego wzywał pomocy. Wystarczyło pogadac z sąsiadami aby do niego zaglądalil
~ 10-05-2015 0:31
Każdy ma boskie prawo znęcać się nad zwierzętami.
~ 10-05-2015 0:33
Do czasu kiedy nie wprowadzi się powszechnego zakazu trzymania psów i kotów w domach. Za wyjątkiem zarejestrowanych zwierząt, obłożonych wysokim podatkiem, z opieką utworzonych specjalnych wydziałów weterynaryjnych.
~do 00:33 10-05-2015 8:37
idż spać ..., boś zmęczony bardzo. Tacy jak ty winni być poddani eutanazji z urzędu za bardzo wysoka stawkę z własnych pieniędzy. Życzę obyś nie wpadł na mnie w realu / nie markecie Real, tylko w rzeczywistości/. Właścicielom psa zrobią sprawę w sądzie .
~ 10-05-2015 10:23
Ja cała winę za takie zdarzenia przypisuję mediom usilnie narzucającym branie psów/tylko???- nie np kotów/ ze schronisk bo to takie piękne a potem sa takie "kwiatki".Kto lubi prawdziwie psy znajdzie mozliwosci prawdziwej opieki dla nich w kazdej sytuacji.Reszta to pozery -na pokaz,tylko dla pokazania jaki jestem dobrotliwy jak slicznie postępuje ----podziwiajcie mnie.a jak się "seans" skończy to psa do lasu na ulice itp.to WINA MEDIÓW
~Rico 10-05-2015 12:12
Jakby za wycie i szczekanie psów miano by otwierać w taki sposób mieszkania organizując tak spektakularne akcje , to musiano by wejść do połowy mieszkań w Jeleniej Górze .Totalna degrengolada społeczeństwa jeśli chodzi o sąsiedzkie współżycie .Widziałem raz w unijnym kraju jak sąsiedzi niemal bili się,kto ma zaopiekować się psem sąsiada który wyjeżdżał na miesiąc do Australii.Pies żył z człowiekiem od zarania , ponoć pięć tysięcy lat wcześniej niż koń , z sąsiedzkim pozdrowieniem
~do maska 10-05-2015 18:32
też o tym samym pomyślałam :(, że gdyby nie to, że psina sam ratował sie wyciem i szczekaniem to wszyscy by go olali.
~Kazar 11-05-2015 8:35
Patologia nie powinna miec zwierząt
~;) 11-05-2015 9:58
Lubię pieski. Nie lubię kupek tych zwierzątek po stopami dosłownie wszędzie. Jestem za kastrowaniem psów w schroniskach i usypianiem chorych i starych. Tyle, że na to schroniska nie mają pieniędzy. A co do kupek, tu potrzeba zmiany mentalności ludzi. A ogólnie co do artykułu, nie wolno dręczyć zwierzątek!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group