Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10959
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: Wkrótce zapłacimy w Biedronce kartą!

Wtorek, 17 czerwca 2014, 7:46
Aktualizacja: 8:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra/Kraj: Wkrótce zapłacimy w Biedronce kartą!
Fot. Przemo
Portugalska sieć marketów Biedronka rozpoczęła fazę testową wprowadzania terminali płatniczych w trzech marketach na terenie Warszawy, a w pozostałych placówkach na terenie kraju rozpoczęto proces instalowania terminali. To oznacza, że jeszcze w tym roku klienci m.in. 11 jeleniogórskich dyskontów zapłacą za zakupy kartą. – W końcu! – mówi pani Danuta z centrum miasta. – Nie raz nie miałam wystarczającej ilości gotówki przy sobie i musiałam rezygnować z produktów – dodaje.

Jesienią zeszłego roku do „Biedronek” wprowadzono mobilne płatności (za pomocą aplikacji telefonicznej), ale te nijak się mają do popularności płatności kartą. Zmiany w Ustawie o usługach płatniczych spowodowały, że od 1. lipca opłata na rzecz banku będzie wynosić 0,5% - to o przeszło połowę mniej niż do tej pory, więc nie ma co się dziwić, że kolejni handlowcy decydują się na wprowadzenie wygodnej dla klientów formy obsługi.

Z nowej formy płatności już cieszy się pani Ewa z Zabobrza, która nie lubi nosić przy sobie gotówki. - Cieszę się, że wejdzie takie rozwiązanie, z pewnością będę korzystać – mówi jeleniogórzanka, która dostrzega jednak jeden mankament tego rozwiązania: - Dłużej będziemy stać w kolejce przy płatności kartą. Szczególnie irytujące to jest, gdy ktoś robi drobne zakupy (powiedzmy do 10 zł) i z dziesięć minut czeka na potwierdzenie transakcji – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group