Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8136
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce rozwiążą problemy parkingowe Cieplic?

Wtorek, 31 października 2017, 13:17
Aktualizacja: 13:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wkrótce rozwiążą problemy parkingowe Cieplic?
Fot. Przemek Kaczałko
Komisja Uzdrowiskowa Rady Miejskiej Jeleniej Góry ma za sobą kolejne posiedzenie, w którym udział wzięli przedstawiciele odpowiednich wydziałów i jednostek miasta, a także służb mundurowych, spółek i instytucji, którym zależy na uporządkowaniu Cieplic.

Jak już wspominaliśmy, po poprzednim posiedzeniu Komisji Uzdrowiskowej, jednym z pomysłów jest wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania, ale to nie jedyne rozwiązanie brane pod uwagę. Zastępca prezydenta Jeleniej Góry zobligował dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, aby zorganizował spotkanie w wąskim gronie specjalistów, aby wypracować propozycje rozwiązań problemów parkingowych uzdrowiskowej części miasta.

- Dysponujemy dość dużym parkingiem przy ul. Św. Jadwigi Śląskiej - być może będziemy kierowali kuracjuszy, którzy przyjeżdżają np. na dwa tygodnie na tym parkingu, a poruszali się po Cieplicach innymi środkami - mówił Norbert Łukaniuk. W trakcie dyskusji przedstawiciel Uzdrowiska Cieplice poinformował, że na potrzeby kuracjuszy potrzebne jest ok. 40 miejsc parkingowych. W związku z tym była mowa m.in. o meleksach, które mogłyby przewozić przybyłych gości z bagażami od parkingu do uzdrowiska. Wśród pomysłów nadal jest płatna strefa, ale też (jednocześnie) darmowe parkingi poza ścisłym centrum. - Z jednej strony chcemy mieć turystów, z drugiej narzekamy, że przyjeżdżają samochodami - zauważa sprzeczność dyrektor MZDiM, który deklaruje, że pochyli się nad nowymi rozwiązaniami i przedstawi propozycje na kolejnym posiedzeniu.

Przewodnicząca Komisji Uzdrowiskowej podkreśla, że problem z parkowaniem omawiany jest od wielu lat, ale w końcu dostrzega szanse na rozwiązanie problemu. Anna Bałkowska jest zwolenniczką wprowadzenia ruchu jednokierunkowego przez ulicę Wodną z powrotem przez Plac Kombatantów i wyznaczenie miejsc postojowych po jednej stronie ulicy.

W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Politechniki Wrocławskiej, radni jednostki pomocniczej i wiele innych osób. - Jestem zadowolona, że tak wygląda rozmowa. Temat jest bardzo trudny, ale będziemy kolejno wprowadzać odpowiednie rozwiązania - deklaruje Anna Bałkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
809
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group