Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wkrótce otwarcie zmodernizowanej sali JCK. Pełnia komfortu

Piątek, 13 maja 2011, 8:49
Aktualizacja: Sobota, 21 maja 2011, 20:31
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wkrótce otwarcie zmodernizowanej sali JCK. Pełnia komfortu
Fot. TEJO
Wygodne fotele, udoskonalona akustyka, nowoczesne urządzenia technologii sceny, przebudowany Klub Kwadrat, monitoring, windy dla niepełnosprawnych – takie, między innymi, udogodnienia są już w zmodernizowanej sali widowiskowej oraz siedzibie Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej.

W placówce trwają ostatnie prace wykończeniowe przed planowanym na 22 maja uroczystym otwarciem. W tym tygodniu przywieziono meble. Pracownicy dokonują poprawek i korekt. Sprawdzają też działanie sprzętu, nagłośnienia, świateł i urządzeń technologii sceny.

Kto zapamiętał wygląd sali sprzed remontu, może mieć kłopot z rozpoznaniem obiektu po „liftingu”, a raczej głębokiej modernizacji. Nie ma śladu po brudzie, kurzu, zdezelowanych fotelach oraz innych „zaszłościach” z prac remontowych przeprowadzonych w 1987 roku. Obiekt pachnie nowością i nowoczesnością. I – jak zapewnia Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK, spełnia wszystkie wymogi, aby zapewnić wszystkim widzom lub słuchaczom udział w imprezach na najwyższym poziomie technicznym i w komfortowych warunkach.

– Naszych gości „przywita” przestronny hol z wygodnie usytuowaną szatnią. W komfortowych warunkach klimatyzowanej sali widowiskowej będzie można uczestniczyć w koncertach, recitalach, spektaklach teatralnych i festiwalach. Zmodernizowana Galeria „Korytarz” zaoferuje nowe możliwości prezentacji sztuki fotografii, a industrialny Klub Kwadrat już od września zaprosi do kawiarni artystycznej, gdzie przy kawie będzie można konsumować różnorodne formy sztuki nowoczesnej lub po prostu odpocząć przy dobrej muzyce. Dzięki specjalnym windom z naszej oferty będą mogły skorzystać osoby niepełnosprawne – zapewnia załoga Jeleniogórskiego Centrum Kultury na swojej stronie internetowej.

Uroczyste otwarcie sali przy ulicy Bankowej zapowiedziano na 22 maja o godz. 18.00. W programie: Koncert kameralny pt: „Bo tak się to zwykle zaczyna" w wykonaniu Jacka Szreniawy i Piotra Michalaka z udziałem młodych jeleniogórskich wokalistów. Wśród solistów – jeleniogórskie talenty: Marcelina Bienkiewicz, Marzena Drozdowicz, Diana Jonkisz, Maria Makara, Agata Mamzer, Karolina Lipska, Klaudiusz Leśniak, Karol Warczak oraz goście z Bautzen - Crazy Horze.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 – 2013. Koszt modernizacji (łącznie z odnowieniem i ociepleniem elewacji budynku) to 3 miliony 570 tysięcy złotych, z czego 85 procent pochodzi z funduszy unijnych.

Zapraszamy także do obejrzenia kolejnego programu "W cztery oczy". W nim - o obiekcie przy ulicy Bankowej oraz o Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Awangardowych Pestka rozpoczynającym się 25 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group