Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4163
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce 35. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Środa, 28 czerwca 2017, 7:34
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wkrótce 35. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
Fot. Organizator
Od 21 do 23 lipca odbywać się będzie jubileuszowy XXXV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Przez te trzy letnie dni Jelenia Góra ugości 10 teatrów, które w sumie wystawią 12 różnych spektakli. W organizowanym przez jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida festiwalu wezmą udział zespoły z Czech, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ma charakter jubileuszowy, mija 35 lat od pierwszej edycji spotkań teatru zapoczątkowanych przez ówczesnego dyrektorkę jeleniogórskiego Teatru im. Norwida Alinę Obidniak. W ciągu tych lat festiwal wielokrotnie poddawany był transformacji programowej. Ta edycja festiwalu będzie miała także charakter wspomnieniowy. Kilka teatrów zaproszonych na festiwal to grupy, które w minionych latach już w Jeleniej Górze gościły.

W piątek (21.07), po miejskim otwarciu festiwalu, o godz. 20.15 odbędzie się na placu Ratuszowym pierwsze wieczorne widowisko plenerowe. Circo e Dintorni z Włoch pokaże “The Black Blues Brothers”. Teatr ten po raz pierwszy zagości w Polsce. Potem (o godz. 21.30) znany już jeleniogórskiej publiczności Teatr Biuro Podróży z Poznania wystąpi ze spektaklem “Silence/Cisza w Troi”, w reżyserii Pawła Szkotaka. Jest to przejmująca historia, inspirowana losem uchodźców z Bliskiego Wschodu. Zwykłe miasto i mieszkających w nim ludzi dotyka koszmar wojny. Zamiast radości życia i cieszenia się zwykłymi, codziennymi rzeczami, nagle pojawia strach przed nalotami, upokorzenia, walka o przetrwanie.

W sobotę (22.07) wśród festiwalowych atrakcji drugiego dnia, o godz. 16.00 “Hej-Ho, Hej-Ha Orkiestra gra!” w wykonaniu krakowskiego Teatru Falkoshow z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego. Głównymi aktorami tego spektaklu są instrumenty żywcem wyjęte z orkiestry dętej. Jedną z propozycji tegorocznej odsłony festiwalu jest “Operativi” (o godz. 17.00) włoskiego teatru Associazione Eccentrici Dadarò. O godz. 18.00 zobaczymy brytyjski Bash Street Theatre i przedstawienie w stylistyce kina niemego - “Cliffhanger!” (Kino akcji!), które w roku 2006 zdobyło nagrodę Caixa Catalunya dla najlepszego spektaklu teatru ulicznego na Fira de Teatre w Tarrega w Hiszpanii. Wieczorem o godz. 21.00 wystąpi czeski teatr Kvelb Ateliér z “Vzplanutí” (aBlaze), a godz. 22.00 Teatr A z Gliwic pokaże “Exultet”.

W niedzielę (23.07) do dużych i małych widzów adresowany będzie “Remus” Teatru Snów z Gdańska (o godz. 16.00) i “Falko Show - Iluzja Marionetki” Teatru Falkoshow z Krakowa (o godz. 18.00). Grupa Grotest Maru z Niemiec wystąpi dwukrotnie: z przedstawieniem “Parada Narnia” (o godz. 17.00) i “Phalanx Bamboo” (o godz. 19.00). A na zakończenie jubileuszowej edycji festiwalu zobaczymy widowisko “Felliniana” włoskiego Ondadurto Teatro, który zainspirował się twórczością włoskiego reżysera Federico Felliniego. Jest to przedstawienie oparte na intensywnych obrazach i nieustannie zmieniającej się relacji z widownią (o godz. 21.45).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group