Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7991
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wizyta Estończyków w regionie

Czwartek, 6 sierpnia 2009, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Ola
REGION: Wizyta Estończyków w regionie
Fot. Ola
Wczoraj w południe w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar, przyjęto gości z Estonii. Wizyta zorganizowana przez jednego z członków SMK, jednocześnie wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego, Marka Mikruta, jest kolejnym etapem coraz bardziej zacieśniających się kontaktów naszego regionu z Estonią.

W najbliższych dniach, odbędą się jeszcze spotkanie z estońskimi fotografikami oraz muzykami.
W południe Stowarzyszenie Miłośników Kowar przyjęło wizytę gości z Estonii. Wśród nich pojawiła się m.in.: Marija Kondratijva (wokalistka) oraz Vsjewolod Pozdeev (akompaniator), uczestniczący w Międzynarodowych Warsztatach Operowych w Karpaczu. Niestety, nie wszystkim zaproszonym gościom udało się dotrzeć do Kowar.

Motywem wizyty Estończyków nad Jedlicą była zeszłoroczna wystawa „naszych” fotografików (Mariana
Bochynka, Zbigniewa Kulika, Marka Mikruta, Jacka Kunikowskiego oraz Jacka Szczerbaniewicza) w Tallinie oraz Narwie – tłumaczy organizator dzisiejszego spotkania, Marek Mikrut. Obecna dzisiaj, Marija Kondratijva pomogła zorganizować ekspozycję naszych fotografii w Bibliotece Narodowej w Tallinie – dodaje.

Podczas spotkania w Kowarach, organizator zaprezentował zaproszonym wystawę autorstwa Zbigniewa Kaniuka - „Kowary na starej widokówce”, opowiadając o najważniejszych etapach w historii miasta. Przy okazji, goście obejrzeli dzieła Małgorzaty Pernak de Gast, a na koniec wizyty w siedzibie SMK, zaproszono ich na słodki poczęstunek. Potem, należący do Miłośników Kowar, Marek Mikrut, zabrał estońską ekipę na piesze zwiedzanie miasta oraz podziemną wizytę w kowarskiej sztolni.

Jutro ma jeszcze dotrzeć sześciu fotografików z Estonii (reprezentantów Fotoclubu Narva), którzy zatrzymają się w Kowarach do 11 sierpnia. Tego dnia, w jeleniogórskim DODN-ie odbędzie się wystawa fotograficzna Estończyków. Dodatkową atrakcją tego wydarzenia będzie występ zespołu „Un Canto” Mariji Kondratijvej.
Na pewno warto pochwalić, że zagraniczne wizyty lokalnych artystów nie zawsze kończą się na jednym spotkaniu, ale, tak jak w opisanym przypadku, otwierają nam kolejne drzwi do międzynarodowej współpracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1076
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group