Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8260
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Witryna skazana na sukces

Piątek, 11 grudnia 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Witryna skazana na sukces
Fot. Karolina
Wzbudza coraz większe zainteresowanie, ładnie się prezentuje i zawiera wszystkie bieżące informacje. Jej twórcy są z niej bardzo dumni i liczą na jeszcze większe powodzenie. Mowa tu o oficjalnej stronie internetowej Szklarskiej Poręby.

Ponad rok temu oficjalny serwis miasta pod Szrenicą przeszedł wiele zmian i doczekał się nowej odsłony. Całkowitej reorganizacji uległy zakładki: kalendarz imprez, komunikat narciarski i przede wszystkim baza noclegowa. Nowy serwis oparty jest na systemie CMS i ma układ portalowy.

Każdy legalnie działający obiekt noclegowy i gastronomiczny otrzymał login i hasło do swojego modułu w zakładce na tej stronie. Twórcy bazy noclegowej udostępnili właścicielom hoteli i restauracji piktogramy (rysunki prysznica albo sztućców) oraz mapki z lokalizacją poszczególnych obiektów. Moduł jest ustandaryzowany, co oznacza np. jednakowy rozmiar i kolor czcionki dla opisu wszystkich pensjonatów czy hoteli.

Właściciele obiektów noclegowych i gastronomicznych we własnym zakresie mogą na bieżąco dodawać zdjęcia i umieszczać kolejne wpisy, dotyczące choćby oferty last minute. – Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu. Wcześniej musieliśmy za każdym razem dzwonić do moderatora strony i prosić go o zmianę oferty. Teraz sami wchodzimy na nasz moduł i wpisujemy np. szczegóły świątecznej promocji w sezonie zimowym. – opowiada manager Wioletta Jurkiewicz z hotelu Villa Romantica.

W rok od premiery nowej wersji serwisu zakładka cieszy się bardzo dużą popularnością wśród gestorów bazy noclegowej. Nie mniejszą furorę na stronie robią panoramiczne zdjęcia najciekawszych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby. Wykonała ja agencja fotograficzna Panoramica w technice 360 stopni.

Za pomocą jednego kliknięcia możemy przenieść się na Szrenicę, Złoty Widok czy Wodospad Szklarki. – Teraz każdy turysta zanim przyjedzie do Szklarskiej Poręby może najpierw wirtualnie odwiedzić interesujące go atrakcje, a także odkryć zupełnie nowe – mówi zaangażowany w budowanie nowego wizerunku strony, Zbigniew Kubiela.

Po modernizacji serwisu zauważono wzrost zainteresowania ze strony internautów. Liczba odsłon w ciągu ostatniego roku wynosiła 500 tysięcy razy. Nie są to tylko pobieżne odwiedziny, ale trwające co najmniej kilka minut. Oznacza to, że potencjalni turyści wnikliwie zapoznają się z informacjami serwisu Szklarskiej Poręby. Na tej podstawie możliwa była statystyka, która wykazała, że oprócz internautów z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego zainteresowanie miastem rośnie wśród mieszkańców z pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group