Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6474
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Witkacy w Norwidzie już w sobotę

Czwartek, 7 maja 2015, 8:21
Aktualizacja: Piątek, 8 maja 2015, 9:00
Autor: Mea
Jelenia Góra: Witkacy w Norwidzie już w sobotę
Fot. Mea
Współczesną odsłonę sztuki Stanisława Ignacego Witkiewicza „Nadobnisie i koczkodany, czyli Zielona pigułka” będzie można zobaczyć już w tę sobotę (09.05.) Bilet na premierę kosztuje 40 zł, na kolejne spektakle: 20 zł ulgowy i 30 zł zwykły. W każdy pierwszy czwartek miesiąca bilety kosztują 15 zł. Natomiast już dzisiaj (07.05) dodatkowo jest promocja na spektakl „Nadobnisie i Koczkodany” grany 10 maja – przy zakupie jednego biletu, drugi otrzymuje się gratis.

„Nadobnisie i koczkodany, czyli Zielona pigułka” to melancholijny dramat Witkacego, który Pia Partum przenosi do współczesnych realiów. Reżyserka umieszcza bohaterów w ekskluzywnym klubie Mandelbaumów, który jest miejscem dla ludzi emocjonalnie wypalonych, pustych celebrytów. Zielona pigułka, czyli wynalazek Sir Granta, to eksperyment wyzwalający podświadomie upragnioną czułość i umożliwiający tkliwy oraz zwierzęcy kontakt. Eksperyment jest jednak nieudany. „Działanie jest świetne, ale śmiertelne” – komentuje jedna z postaci. Bohaterowie wracają do punktu wyjścia, stają się samotnymi egoistami.

- Sztuka „Nadobnisie i koczkodany” Witkacego wystawiana jest bardzo rzadko. Zrealizował ją w Teatrze im. C.K. Norwida Krystian Lupa w 1972 r. Przenieśliśmy ją do czasów współczesnych. Spektakl jest swoistym performancem. Porusza temat braku czułości i autentyczności między ludźmi. Aktorzy ubrani są w celebryckie futra, pod którymi mają bieliznę. Strój jest rodzajem maski, która ma ukryć właściwe ja. Postacie żyją pozorami - mówiła Pia Partum, reżyserka.

- Scenografię stanowi zamknięta przestrzeń, z której nie można wyjść. Aktorzy są cały czas na scenie. Ok. 20 osób to naturszczycy, którzy zostali wyłonieni na castingu. W spektaklu grają z wielkim zaangażowaniem – dodała.

Będzie to już 15. premiera zrealizowana przez teatr pod dyrekcją Piotra Jędrzejasa. Przedstawienie zrealizowano m.in. z okazji 130 rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza. - Zapraszamy 9 maja na premierę, w której gra wielu aktorów z Jeleniej Góry i nie tylko. Również amatorzy. Dla części z nich udział w spektaklu jest spełnieniem marzeń, z czego bardzo cieszymy się – powiedział Piotr Jędrzejas, dyrektor Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Scenografię stworzyła Magdalena Maciejewska, kostiumy: Andrzej Sobolewski, choreografię Małgorzata Fijałkowska, a muzykę Tomasz Mreńca. Występują: Marta Kędziora, Agata Moczulska, Anna Ludwicka- Mania, Jacek Grondowy, Robert Dudzik, Bogusław Kudłek, Piotr Konieczyński, Bogusław Siwko, Tadeusz Wnuk, Karol Kadłubiec (gościnnie), Grzegorz Margas (gościnnie).

Kolejne spektakle odbędą się 10 maja oraz 17 maja o g. 17.00, 15 maja i 16 maja o godz. 19.00.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group